CHP Heyeti, Serteser’i Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, CHP İl Başkanı Av. Yusuf Onur Seçme, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Turalı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mesude İntepe, Gülbin Taşar, Şükrü Derin ile Adil Aksu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti.

Ziyaret hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, “14 Mayıs’tan sonra Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı seçilmesiyle ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak Millet İttifakı ile iktidar olduğumuzda iş dünyasının yaşadığı ekonomik sıkıntıları, sizlerden gelen çözüm önerileri ile beraber, Ortak Mutabakat Metnimiz’de de belirttiğimiz üzere birlikte çözümleyeceğiz. En önemlisi, Türkiye’nin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geri dönüşünü sağlayacağız. Adalet ve liyakati getireceğiz. Yargı bağımsızlığı olmadan ne yatırımcı yatırımlarını güvenle yapabilir, ne demokrasi Türkiye’de yerleşir. Bu nedenle biz öncelikle adaleti tesis etmeyi taahhüt ediyoruz. Yatırımcıların geleceğe güvenle bakmasını sağlayacağız. Yabancı yatırımcıların Türkiye’ye gelmesi, yerli yatırımcıların yeni yatırımlar yapması doğrultusunda yeni teşviklerde bulunacağız. Endüstri 4.0 son derece önemsediğimiz bir konu. Türkiye’nin kalkınmasına, katma değeri yüksek ürünlerin ithalatına öncelik vereceğiz. Bu noktada iş dünyamızı da önemsiyoruz. Sizlerden gelen önerilere her zaman kapımız açık olacak” dedi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla teşekkür ederek “Sayın Vekilim, Milletvekili olduğu ilk günden beri iş dünyamızın sorunları ile yakından ilgili olmuştur. Odamız’a sık sık ziyaretlerde bulunmuştur. İş dünyamızın sorunlarının birçoğunu Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden ifade etmiştir. İş dünyasına yakın ilgisi dolayısıyla teşekkür ediyoruz. 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimleri yapılacak. Bu seçimlerin hem şehrimiz için, hem ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.  14 Mayıs’tan sonra da iş dünyamızın sorunları ile yakından ilgileneceğinizi biliyorum” ifadelerini kullandı.