“Cengiz Sağlam, delikanlı adamdır, dava adamıdır”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afyonkarahisar partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuştu. AK Parti’den aday adayı olan ve listeye giremeyen Cengiz Sağlam’dan söz eden Çavuşoğlu, “Listeye giremeyen arkadaşlarımız da adaylıklarını, tarafını belli etmek için, dava insanı olduğunu göstermek için aday adaylık başvurusu yapmıştır. Bunlardan bir tanesi de Cengiz Sağlam'dır. Cengiz Sağlam benim çok eski arkadaşımdır. Bravo. Delikanlı adamdır. Dava adamıdır” dedi.

AK Parti’nin Anıtpark yanında hizmete giren Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla açıldı. Burada konuşan Bakan Çavuşoğlu, özetle şunları söyledi: 

Afyonkarahisar'ımıza da inşallah tekrar geleceğiz seçim listelerinin adaylarımızın Afyonkarahisar'ımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Elbette birçok aday adayımız vardı. Sadece AK Parti'den altı binden fazla aday adayı vardı bir liste yapılacaktı. Epeyce de zorlandıklarını biliyorum genel merkezde gece gündüz Cumhurbaşkanımızın başkanlığında. Sabah sahurlara kadar arkadaşlarımız çalıştılar. Bazı arkadaşlarımız listeye girdi. Bazıları da giremedi.
CENGİZ SAĞLAM DELİKANLI ADAMDIR
Ama ben biliyorum ki listeye giremeyen arkadaşlarımız da adaylıklarını, tarafını belli etmek için, dava insanı olduğunu göstermek için aday adaylık başvurusu yapmıştır. Bunlardan bir tanesi de Cengiz Sağlam'dır. Cengiz Sağlam benim çok eski arkadaşımdır. Bravo. Delikanlı adamdır. Dava adamıdır. Ve her zaman davasının peşinde koşmuş memleketimize de güzel hizmetler olmuş bir kardeşimizdir. İşte aday listesinde ismini görmedi. Ama bu akşam aramızda ben davadayım diyor. Cengiz kardeşimize de huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Hepimiz için hayırlısı olur inşallah.