ÇAY HALKINDAN TAYTAK’A YOĞUN İLGİ

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili ve 28. Dönem milletvekili Adayı Mehmet Taytak, seçim çalışmalarına Çay ilçesinde devam etti. İlçe de esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Taytak’a ilgi yoğun oldu. Çay halkı ise 14 Mayıs’ta mührü 3 hilale basacaklarını söyledi.

MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Yönetim Kurulu Üyesi Halil Kocaşaban, Çay İlçe Başkanı Ali Erol, İl Genel Meclis Üyesi Faruk Kökçür, Karacaören Belediye Başkanı Muhterem Algül, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Erkan Demirağaç, Bolvadin İlçe Bşk. Selahattin Kelekçi ve Bolvadin İGM Üyesi Derviş Aynacı ile birlikte çay esnafını ziyaret eti. Çay esnafı ve vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili Taytak, 14 Mayıs’taki seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Milletvekilliği seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek istedi. Esnaf ise “Yanınızdayız. HDP ile ittifak eden partililer geçit vermeyeceğiz” dedi. Milletvekili Taytak ve MHP heyeti, Pazarağaç Belediye Başkanı Şevki Kara ve Karacaören Belediye Başkanı Muhterem Algül’ü ziyaret etti. Başkanlar, kendi bölgelerine vermiş olduğu desteklerinden dolayı Milletvekili Taytak’a teşekkür etti.

TAYTAK MUHALEFETE YÜKLENDİ, CUMHUR İTTİFAKINA DESTEK İSTEDİ

Milletvekili Taytak, Çay ilçesinde, Cumhur İttifakı Belediye Başkanları, ilçe başkanları, İGM ve belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve partililer ile yemekli bir toplantı da bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmasında muhalefetin gerçek yüzünü anlatan Taytak, “TGC Anadolu gemisi ile ilgili bir genel başkan diyor ki, ‘2 bombalık işi var’ diyor. Bunu nasıl bir ahlaktır ve anlayıştır, bunu nasıl söyleyebiliyorsun. Seccadeye bastın anladık, ne olduğunun bile farkında değilsin öyle bir kültürün yok, onu gördük. Bu din düşmanlığa niye, bu bölücülük niye, Genel Başkanımızdan ve Cumhurbaşkanımızdan duydunuz mu? Ben sünniyim diye, sen niye bölüyorsun bu memleketi ben aleviyim gençler diye. Biz alevisi ile sünnisi ile omuz omuza bir milletiz. Aynı Allah’a inanan Müslüman kardeşleriz. Sen niye bizi bölmeye çalışıyorsun. Acaba buradan bir fitne çıkartır, bu memleketi bölebilir miyiz? Depremden fırsat beklediler acaba burada göçerler mi diye, göçmeyeceğiz. 1,5 yıl oturdunuz toplantı yaptınız. Bizim burada yemek yediğimiz gibi yemekler yediniz. Millete dediniz ki, ülkeyi Avrupa normlarına göre yöneteceğiz. Hristiyan normları sonuçta. Ben Müslümanım bu nasıl bir anlayıştır. 300 milyar dolar getiriyorlar, nereden getiriyorlarsa, eğer bu parayı biri sana veriyorsa, senden mutlaka bir şey isteyecektir. Borcun varsa tutsaksındır, İMF buradan kovulmadı mı? arkadaşlar. Türkiye kapı kapı para mı arıyor. Hayır aramıyoruz. Her kesime gerekli destekleri yapmaktayız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, adayımız nettir, kararımız kesindir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendidir. Milliyetçi Hareket Partisi olarakta mecliste denge ve denetleme görevinin devam etme adına oylarınız Milliyetçi Hareket Partisi’ne istiyoruz” dedi.

ATLI, “VEKİLİMİZ TAYTAK’TAN ALLAH RAZI OLSUN”

Toplantı da konuşan Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı ise, “Sayın vekilimize teşekkür ediyorum. Sayın vekilimiz ilçemize önemli hizmetlerde bulunmuştur. Kendisinden Allah razı olsun. İlçemize çivi çakma adına her zaman kapısını çaldığımızda biz boş çevirmemiştir, elinden gelen bütün desteği verdi. Burada kendilerine teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız ve MHP Lideri Devlet Bahçeli beyin önderliğinde bu ülkenin refahı, huzuru ve bayrağın inmemesi adına hep beraber koşturmalıyız” dedi.