Minik öğrencilerin güz dönemi boyunca öğrendiklerini sergileme fırsatı bulduğu atölyenin sertifika törenine Anadolu Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Serap Erdoğan, Program Yürütücüsü Öğr. Gör. Ercan Dural ve aileler katılım gösterdi.

Sabah namazında buluştular Sabah namazında buluştular

“ÜNİVERSİTE VE ŞEHİR BİR ARAYA GELİYOR”

Anadolu Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Serap Erdoğan atölyeye dair, “Şu ana kadar birçok çocuğa aslında üniversite kampüsü içerisinde nitelikli eğitimi ulaştırma çabası içerisindeyiz. Bu anlamda özellikle şehrimize çok büyük katkısı olduğunu düşünmekteyiz. Çocuk Üniversitesi bu düşüncede üniversite ve şehir arasındaki bağlardan önemli bir tanesi. Burada çok değerli bir çalışmayı gerçekleştiren Öğr. Gör. Ercan Dural’ın çamur şekillendirme programı sertifika töreni için bir aradayız. Eskişehir’i Çocuk Üniversitesindeki nitelikli eğitim programlarıyla buluşmaya davet ediyoruz" dedi.

atölye

“ÇOCUKLARIN MOTOR BECERİLERİ GELİŞİYOR”

'Çamuru Şekillendiriyorum' atölyesinin 8 hafta boyunca farklı yaş gruplarından öğrenciler ile sürdüğünü aktaran proje yürütücüsü Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu öğretim elemanı Öğr. Gör. Ercan Dural ise, “16 öğrencimizle temel çamur şekillendirme dersleri vermiş olduk. Amacımız çocukların el ve motor becerilerini geliştirmek, onlara sanatsal düşünceyi öğretmek ve ruh hallerini çamura yansır hale getirmek. Şimdi de bu sergi ve sertifikalar ile çocuklarımızı onore etmiş olacağız” şeklinde konuştu.

atölye

 ŞUBAT TATİLİNDE YENİ PROGRAMLAR ÇOCUKLARI BEKLİYOR

Anadolu Üniversitesi Çocuk Üniversitesi fen ve sosyal bilimler, sanat ve spor gibi başlıca alanlarda açtığı programlar ile 7-17 yaş aralığındaki çocukları eğitim faaliyetlerine dahil etmeye devam ediyor. 

Kaynak: İHA