Büyük çözüm için görev talep ediyoruz!                                                      

Vatan Partisi’nin Afyonkarahisar milletvekili adayları olarak, Türkiye’nin büyük sorunları karşısında büyük çözüm için halkımızdan görev talep ediyoruz.

Sistem partileri her zaman olduğu gibi pembe tablolar çizip, boş vaatlerde bulunuyor. Oysa Türkiye’nin önünde büyük sorunlar var. İçte ve dışta zorluklar ve tehditler bulunuyor. Bu sorunların çözümü için tek bilimsel ve gerçekçi programa sahip parti Vatan Partisi’dir! Tarihi başarılara imza atmış deneyimli liderliği ile çelikleşmiş devrimci kadroları ve Türkiye’nin gelecek 40 yılını güvence altına alan gençliği ile yegâne çözümdür. Vatan Partisi seçim barajını aşarak mecliste yerini alacaktır. Vatan Partili bir meclis ise bambaşka bir meclis olacaktır. Türkiye’nin ufkunu aydınlatacaktır.

Afyonkarahisar’ımız tarımda, sanayide, turizmde baştan olmak üzere birçok alanda Türkiye’nin önde gelen üretim merkezlerinden biridir. Afyonkarahisar Vatan Partisi’nin öngördüğü ‘Üretim Devrimi’ programının hayata geçirilmesiyle çok daha seçkin bir konuma gelecektir. Türkiye’nin üretim kalelerinden birisi olacaktır.

Değerli hemşerilerimiz;

Türkiye Amerika’dan iktidar umanlarla ve Amerika’dan korkanların kıskacına mahkûm değildir. Milletimiz bu iki duvar arasına sıkıştırılamaz. Vatan Parti mecliste Türkiye’nin önünü açacak çözümlere önderlik edecektir. Milletimizden yetki talep ediyoruz!

Vatan Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayları


Hüseyin Karanlık                             Ziya Öztürk                                        Bilal Kılıç            

 

İlyas Altıntaş                       Devrim Uçar                    Alim Tosun 

 

 Vatan Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayları Özgeçmişleri

Hüseyin Karanlık;
Vatan Partisi MYK Üyesi, Gazeteci

1950 Şuhut Doğumlu. Yunus Emre Öğretmen Okulu ve İstanbul Çapa Yüksek Öğretmen Okulu’nda öğrenim gördü.

1968 gençlik hareketlerinde Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) ve Dev–Genç yöneticiliği yaptı. Vatan Partisi’nin 50 yıllık örgütlü mücadelesinde üst düzey görevlerde bulundu. Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal’da muhabirlik ve yöneticilik yaptı. 12 Mart 1971 ve 12 Eylül 1980 askeri darbe dönemlerinde cezaevine atıldı. İyi derecede İngilizce biliyor. Evli ve bir kız çocuğu babası.

Ziya Öztürk
Emekli Edebiyat Öğretmeni

1959 Sandıklı doğumlu. Sandıklı’da lise eğitimini tamamladıktan sonra yükseköğrenime Isparta Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nde devam etti. Ardından Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Tamamlama Programından mezun olarak eğitim hayatını tamamladı. Uzun yıllar Kahramanmaraş, Ankara ve Afyonkarahisar’da Türkçe ve edebiyat öğretmenliği yaptı. Fransızca biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

Bilal Kılıç
Emekli Donanma Tersanesi Teknikeri

1968 Dinar doğumlu. Çay Meslek Lisesi Motor Teknolojileri Bölümünden mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesi Fizik bölümünde öğrenim gördü. Uzun yıllar Gölcük Donanma Tersanesinde Mekanik teknikeri olarak görev yaptı. Deniz tabanı basıncı ile yenilenebilir enerji üretimi alanında patent sahibi. Evli ve 3 çocuk babası.

İlyas Altuntaş
Emekli Öğretmen

1953 Sultandağı doğumlu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Coğrafya bölümü mezunu. Coğrafya öğretmenliğinden emekli olduktan sonra Sultandağı’nda meyve yetiştiriciliği yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası.

Devrim Uçar
Ziraat Mühendisi

1969 Afyon Şuhut doğumlu. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu. Afyonkarahisar Pancar Kooperatifinde görev yaptıktan sonra 2023 yılında emekli oldu. Evli ve 1 çocuk babası.

Alim Tosun
Çiftçi

1956 Başmakçı doğumlu. Gençlik yıllarından beri devrimci örgütlerde görevler aldı. Başmakçı Kültür Derneği Başkanlığı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.