“Bunların hepsi korkak adaylar”

 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ethem Karahan seçim ziyaretleri kapsamında merkez ilçe Karşıyaka mahallesindeydi. “Kendi mitinginize bariyerden atlayarak giren adamsınız” diyen Karahan, “Şimdi bunların milletvekili adayları Afyonkarahisar’da kapı kapı dolaşıp oy istiyor. Gözünüzün içine baka baka Apo’nun serbest bırakılmasını korkularından açıklamıyorlar. Çünkü bunların hepsi korkak” diye konuştu.

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ethem Karahan bugün merkez ilçede Karşıyaka mahallesinde kurulan pazarın esnafları ile ve mahalledeki diğer esnafları ziyaret etti. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Karahan, onlara öneri ve tavsiyelerde bulundu.

“Terörist başına özgürlük vaat edenin batması normaldir”

Karahan yaptığı açıklamada “Meral Akşener'in Başdanışmanı Aytun Çıray, ‘Battık’ diyor. Kovulduğu masaya, CHP'den küfür yiye yiye geri oturanlar, şehit bacısına küfreden Lütfü Türkkan'ı ödüllendirenler. Cumhurbaşkanı adayları Selo’ya ve üstü kapalı Apo’ya özgürlük ve özerklik vaat etmesi batmalarını meşrulaştırıyor” dedi.

“Ülkeyi yıkmaya geliyorlar”

Karahan konuşmasında şunları söyledi; Bunlar bunu yaparken diğerleri boş mu duruyor! CHP Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğünü asla koruyamaz. Çünkü HDP’ye ve onun dağdaki uzantılarına özerklik sözü verdi. Vermediyse HDP neden Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekliyor? Temel Karamollaoğlu da yatırımları durduruyor. HDP zaten malum… Peki bunların vatandaşlarımız lehine vaatleri ne? Yapacağız, edeceğiz, el koyacağız, yıkacağız… Çıkıp biri de yatırıma dair tek kelime ediyor mu, etmiyor! Bunlar bu ülkenin başına gelmeye niye aday oluyor o zaman?  Apo’nun heykelini dikeceğiz diyen Demirtaş, Demirtaş’ı serbest bırakacağız diyen bay Kemal, özerklik isteyen HDP, Kandil’in CHP’yi desteklemesi ve terörist başı Apo’ya özgürlük diyen HDP…

“Kendi mitinginize bariyerden atlayarak giren adamsınız”

Karahan, “Şimdi bunların milletvekili adayları Afyonkarahisar’da kapı kapı dolaşıp oy istiyor. Gözünüzün içine baka baka Apo’nun serbest bırakılmasını korkularından söyleyemeyip oy istiyorlar. Cesaretiniz varsa çıkın Apo’ya özgürlük vaadinizi Afyon’da açıklayın. Açıklayamazsınız çünkü korkaksınız. Siz kendi mitinginize bariyer üstünden atlayarak giren adamlarsınız. Böyle mi devlet yönetimine aday oldunuz! Şaşkınlığınızı anlıyorum, milletimizin feraseti ve iradesi ile 14 Mayıs’ta daha büyük bir şaşkınlık yaşayacaksınız” dedi.