“Bu ülkede sağlık, AK Parti öncesi lüks bir kavramdı”

 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Hakkı Öztürk sahadaki çalışmalarını sürdürürken önemli açıklamalarda bulundu. Öztürk, “Bu ülkede sağlık, AK Parti öncesi lüks bir kavramdı” dedi.

 

Öztürk yoğun bir tempoyla çalışıyor

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Hakkı Öztürk seçim çalışmaları kapsamında Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Afyonkarahisar İl Ambulans Servisi Başhekimliği, UMKE ve İl Sağlık Müdürlüğü kurumlarını ziyaret etti. Bu ziyaretleri ile birlikte Atatürk bulvarında esnaf ziyareti yapan Öztürk, vatandaşlara hükümetin 80 yılda yapılmayan yatırımlarını anlattı.

“Bu ülkede sağlık, AK Parti öncesi lüks bir kavramdı”

Öztürk yaptığı açıklamada “Ben bir sağlıkçı olarak insanımıza verdiğimiz sağlık hizmetini devletin vatandaşlarımıza sağladığı önemli bir hakkın teslimi olarak görüyorum. Ama maalesef AK Parti bu ülkeyi yönetene kadar sağlık bu millet için lüks bir kavramdı. Şükürler olsun AK Parti ile Cumhurbaşkanımı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bu kavram ortadan kalktı ve milletin hakkı millete teslim edildi. Hatırlar mısınız hastane kapılarında uzayıp giden kuyruklar, parası olmayanların geri çevrildiği, bebeklerin ve cenazelerin rehin tutulduğu Türkiye vardı. O Türkiye artık geride kaldı. Devlete ait bütün hastaneler tek çatı altında toplandı. Özel kuruluşlardan yararlanma imkanı getirildi. Kamu veya özel demeden hastanelerin kapısı herkese açıldı. Hastanelerimizi 1. sınıf modern imkanlarla ve fiziki şartlara sahip hale getirdik. Sağlık alanında getirdiğimiz yeni anlayışla koruyucu sağlık hizmetlerini yaygınlaştırdık. Hasta yataklarının nitelikli hale getirilmesi için bütçeden ayrılan pay yükseltildi. Yeni sağlık tesisleri hizmete alındı. Tıbbi cihaz kapasitesi arttırıldı ve yenilendi” dedi.

Milletvekili adaylığı öncesi sağlık alanında önemli çalışmalara imza atan Öztürk vatandaşların da taleplerini dinledi.