Vali Mustafa Tutulmaz Bolvadin’de Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

İlçe ziyaretlerine devam eden Vali Mustafa Tutulmaz Bolvadin ilçesinde faaliyet

BOLVADİN 05.03.2019, 20:07
Vali Mustafa Tutulmaz Bolvadin’de Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

Vali Mustafa Tutulmaz Bolvadin’de Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

İlçe ziyaretlerine devam eden Vali Mustafa Tutulmaz Bolvadin ilçesinde faaliyet gösteren tesislerde incelemelerde bulunarak, firma yetkililerinden bilgiler aldı.

İlk olarak ilçede faaliyet gösteren ALEN’ECO Endüstri Şirketini ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Şirket Yöneticisi Zeki Yıldız’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Jeotermal sektöründe 30 yılı aşkın teknik deneyime sahip Fransız uzmanların bilgi birikimini arkasına alarak faaliyet gösteren ALEN’ECO Endüstri Şirket Yönetimi, jeotermal ısı pompalarının imalatında uzmanlaşmıştır. Tüm konut sistemlerine uygun olan Jeotermal ısı pompaları, her zaman sabit sıcaklık sağlıyor. Elektrik tüketiminde de tasarruf sağlayan pompaların kullanımı da oldukça kolay. Yenilenebilir enerji aynı zamanda çevreyi de koruyor.

Ardından Süt ve süt ürünleri üreticilerinin atık olarak kanalizasyona dökmek zorunda kaldıkları peynir altı sularını değerlendirmek için kurulan Bolvadin Süt Ürünleri ve Süt Tozu Fabrikası’nı da ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, tamamen yerli üretim makinelerin kullanıldığı fabrikada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Türkiye’de süt üretimi yapan 28 fabrikadan biri olan ve ilimizde tek olan tesiste, bölgedeki mandıralardan atık olarak çıkan peynir altı suyu işleniyor. Böylelikle ekonomiye kazanç sağlanırken, doğaya salıverilen ve heder olan peynir altı suyu da değerlendirilmiş oluyor.

Teksan Isı ve Doğalgaz Mühendislik firmasını da ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, tesiste yapılan çalışmaları inceledi, bilgiler aldı. Güneş enerjisi imalatı ve termosifon sanayi ve banyo kazanları imalatı yapan firma, son dönemlerde ülkemizde de hızla yaygınlaşan solar enerji sektörüne de adım atarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Firma 1982 yılında günümüze Bolvadin ilçesinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Vali Mustafa Tutulmaz dönüş yolunda trafik kazası geçiren vatandaşlara da geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Afyonkarahisar - Konya yolu üzerinde uygulama yapan trafik ekiplerini de denetleyen Vali Tutulmaz, ekiplerden vatandaşlara trafik kurallarına uymaları konusunda gerekli bilgilendirmelerde bulunmalarını istedi.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:50
Akşam 20:06
Yatsı 21:37