ADAY AYNACI’DAN SON TURLAR ADAY AYNACI’DAN SON TURLAR

Bolvadin mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Bolvadin Belediye Başkan Adayı Fatih Kayacan, kesin bir oy sayısı vererek dikkatleri üzerine çekti. Kayacan’ın, partisinin bir toplantısında AK Parti Koordinatörüne, "11 Bin 547 oyla seçileceğim" diyerek net bir iddiada bulunduğu öğrenildi.

AK Parti Bolvadin Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılan ve daha önceki seçimde bağımsız aday olan Kayacan'ın kesin oy sayısı, ilçe sakinleri arasında şaşkınlık yarattı. Bazı Bolvadinliler, ODAK'a yaptıkları açıklamada, Kayacan'ın kesinlikle belirttiği bu sayıları nasıl hesapladığını merak ettiklerini dile getirdi. İlçe sakinleri, Kayacan'ın daha önceki seçimde kalabalık bir destekle sokaklarda yaptığı gövde gösterisinin aksine, bu seçimlerde adaylık duyurusu sonrası sadece küçük bir grup tarafından karşılandığını belirtti.

Bolvadinliler, “Kayacan bu sayıları nasıl verebiliyor? Bir önceki seçimde binlerce kişiyle Bolvadin sokaklarında gövde gösterisi yaptı. Bu seçimlerde adaylığı açıklandıktan sonra ilçeye geldiğinde küçük bir grup tarafından karşılanıp, umduğunu bulamadı.  O kadar çok yapacağım dediği ama yapmadığı projesi var ki.  Bir zamanlar belediyede iş verip, kavgayla işten attığı bazı gençleri, şimdi yanına almış seçim çalışması yapıyor. Kayacan’a sormak lazım, sen bu gençleri işten bazı sebeplerden kovup, şimdi tekrar yanında nasıl gezdiriyorsun? Bu insanlara iş vaadi mi veriyorsun? Sen önce ilçeye söz verip de tutmadığın vaatlerin arkasında dur. 11 Bin 547 oyla seçileceğim diye net sayı veriyorsun ama bu sayıları nereden uyduruyorsun? Bolvadinli b

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ