Bolvadin Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni...

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan; " 1500 kitabın öğrencilerimiz ile buluştuğu organizasyonda 600 öğrencimiz yarıştı. Toplumumuzda kitap okuyan insanlar çoğaldıkça, kültürel gelişme gerçekleşir, eğitim seviyesi yükselir. Eğitim seviyesi yükseldikçe bilinçli insanların sayısı artar. Bu öyle bir süreçtir ki, eğitim insanı geliştirirken insan da eğitimi geliştirir. Eğitimin temel aracı ise kitaptır. Kitap okumayı sevmek, okuma alışkanlığı kazanmak bu anlamda toplumun geleceği için çok önemlidir" dedi.

Arslan, "Biz çalışacağız Afyonkarahisar kazanacak, öğrencilerimiz kazanacak. Kaybedeni olmayan projemiz örnekliği, hedefleri ve sonuçları itibariyle yüz akımızdır. Örnek projelerimizle aşkla hizmet üretmeye, şehrimize, neslimize, istikbalimize katkı sunmaya devam edeceğiz. Projenin hamisi Belediye Başkanımız Fatih KAYACAN'a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Derviş ÖZÇAL’a ve İlçe Başkanımız Abdülkadir GÜMÜŞ'e teşekkür ederim.”

Trafik uyarı tabelasına çarpan kamyonet sürücüsü yaralandı Trafik uyarı tabelasına çarpan kamyonet sürücüsü yaralandı

Kitap Okuma Ödül Töreninin Akabinde Eğitim Bir Sen Bolvadin İlçe Temsilciliğimizin organizasyonu ile Birlik ve Kardeşlik Sofrasında eğitim çalışanları ile buluşan Arslan,

3600 ek gösterge başta olmak üzere birçok kazanım elde ettiklerini belirterek, “Mevcut sorunların çözümünü sağlayacak olan da biziz. Diğerleri sorunları konuşadursun, biz bir bir sorunları çözdük, çözmeye devam ediyoruz. Toplu sözleşme hakkını alan, eksiklerine rağmen Öğretmenlik Meslek Kanunu için adım atılmasını sağlayan, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikte 600 bini bulan çerçeveyi genişleten, 3600 ek göstergenin mimarı biziz. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesini, nöbet görevine ücret ödenmesini sağlayan, sınıf öğretmenlerine haftada iki saat ilave ek ders ücreti ödenmesini, toplu sözleşme ikramiyesi ile örgütlülüğü anlamlı kılan ve üyeye kazanç sağlayan yine biz” dedi.