Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ilk sonuçlar açıklandı Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ilk sonuçlar açıklandı

Mısırlıoğlu, seçimlerde İYİ Parti'nin iyi bir oy oranı ile destek göreceğine dair sinyaller aldıklarını belirtti ve İYİ Parti'nin gelecekte iktidarı belirleyici bir rol oynayacağına inandıklarını ifade etti. Ayrıca, Ramazan ayının feyzi ve bereketiyle milletin üzerine olsun diye temennide bulundu.

ALGI OPERASYONLARI VE SİYASİ KUTUPLAŞMA

22 yıllık iktidarı eleştiren Mısırlıoğlu, her seçim döneminde algı operasyonları ve kutuplaştırıcı söylemlerle siyaset yapıldığını söyledi. Milliyetçilik konusunda İYİ Parti'nin ciddiyetle hareket ettiğini belirten Mısırlıoğlu, HDP ve PKK ile ilişkilendirilme iddialarını ise kesin bir dille reddetti. Bütün vatandaşların ve partilerin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini savunan Mısırlıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin de bölücü söylemler nedeniyle eleştirildiğini vurguladı. İYİ Parti'nin bağımsız bir şekilde seçimlere gireceğini ve eski ittifak ortağı CHP'nin de bu dönemde bazı yanıltıcı argümanlar ürettiğini söyledi.

AFYONKARAHİSAR'IN DURUMU VE YEREL ESNAFIN SIKINTILARI

Afyon halkının milliyetçi ve muhafazakâr bir yapıya sahip olduğunu belirten Mısırlıoğlu, hiçbir terör örgütünün ve siyasi uzantısının Afyonkarahisar'da barınamayacağını vurguladı. Ayrıca, iktidar partisi ve adaylarının seçim gündemini yanıltıcı LGBT meselesi gibi konulara çekmeye çalıştığını ve bu yaklaşımın halkın gerçek gündeminden sapmaya neden olduğunu dile getirdi. Yerel esnafların durumuna değinen İl Başkanı, Suriyeli göçmenlerin ildeki iş yerleri ve yerel esnaf üzerinde yarattığı baskıyı eleştirdi. Türk vatandaşlarına gösterilmeyen müsamahanın göçmenlere gösterildiğini, bu durumun haksız rekabete ve yerel esnafın zarar görmesine sebep olduğunu söyledi.

HALKIN GERÇEK GÜNDEMİ VE TARIM SEKTÖRÜNDEKİ SIKINTILAR

Mısırlıoğlu, Tarım Bakanı'na seslenerek, çiftçilerin ve tarım sektörünün yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Hükümet politikalarını eleştirerek, milletin içinden koptuklarını ve halkın gerçek gündemini göremediklerini ifade etti. İktidarın, yönetim zafiyetini gözler önüne serdiğini vurguladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 23 Mart'ta Afyonkarahisar ziyareti öncesinde hazırlıkların sürdüğünü belirten Mısırlıoğlu, Afyonkarahisarlıların Ramazan ayında siyasi polemiklerden uzak, maneviyat dolu bir ortamda ağırlanacağı bir iftar sofrasında buluşacaklarını duyurdu. Tüm Afyonkarahisarlıları etkinliğe davet eden İl Başkanı, 31 Mart seçimlerinin tüm adaylar için hayırlı olmasını temenni etti.

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, seçim öncesinde milli birlik vurgusu yaparak, parti perspektifini ve yerel gündemi değerlendirdi. Özellikle milliyetçilik konusunda samimi olduklarını vurgulayan Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar'daki yerel esnafın sıkıntılarına dikkat çekti.

Kaynak: BÜLTEN