Burcu Köksal’ın Belediyede ve Yüntaş A.Ş. son altı ayda işe başlayanların ve daha öncesinden işe girişleri yapılıp ta sadece aybaşlarında maaş almak için bankamatiğe giden belediye asalakları ile ilgili olarak geniş çaplı bir araştırma başlattığı öğrenildi.

Bu kapsamda halkımızın da Başkan Burcu Köksal’a yardımcı olmalarının gerekliliğine işaret eden ilgililer, ‘Belediye Başkanı Burcu Köksal seçilmeden önce halkın parasını halka gideceğini, hak etmeyen kimseye de tek kuruş ödenmeyeceğini açık bir şekilde dile getirmişti. Şimdi onların göremediği şeylerde olabilir. Halkımızın da varsa bildikleri belediye ilgililerine veya bizzat Burcu Köksal’a bunları iletmeleri gereklidir’ dediler.

Vergi ödemek için kesinlikle MALİYE’ye gitmeyin Çünkü… Vergi ödemek için kesinlikle MALİYE’ye gitmeyin Çünkü…

Belediye ve Yüntaş A.Ş. nin kayıtlarının Cumartesi-Pazar günleri de incelendiği, halk arasında ‘bankamatik görevlisi’ olarak tabir edilen bazı kişilerin tespitinin yapıldığı öğrenildi.

Öte yandan Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü ile Belediye Temizlik İşleri Müdürlerinin bugüne kadar hiç olmadığı kadar yoğun bir şekilde ekiplerini harekete geçirdikleri ve kendilerinin de gece geç saatlere kadar ekiplere eşlik ettikleri öğrenildi.

Geçtiğimiz kandil günü Afyon Kocatepe Mezarlığına giden Afyonlular, mezarlıkta aylarca kesilmeyen otların temizlendiğini gördü.

Bugüne kadar Asri Mezarlığın bu kadar temiz olmadığını ifade eden Afyonlular, ‘Demek ki istendiğinde olabiliyormuş. Halbuki bu temizliğin dini hassasiyeti iyi bilinen AK Partinin Belediye Başkanlık dönemlerinde olmasını beklerdik. Demek ki iş sadece Belediye Başkanının mensup olduğu partisiyle değil, Belediye yönetiminin hassasiyeti ile olabiliyormuş. Halbuki bu işlerden sorumlu olan Temizlik İşleri Müdürü Nurullah Peker’i önceki Başkan Mehmet Zeybek Üsküdar Belediyesinden Afyon Belediyesine getirmişti. Şimdi Nurullah Bey yeni Başkan Burcu Köksal’ın gözüne girebilmek için tüm gücüyle çalışıyor. Mehmet Zeybek’in de temizlik konusunda hassasiyetini biliyorduk ama o dönemde Nurullah Peker bu kadar istekli çalışmıyordu. Demek ki koltuğu kaybetme korkusunu yaşaması gerekiyormuş’ dediler.

Başkan Burcu Köksal’ın daha temiz bir Afyon için Belediye temizlik ekiplerinin gece gündüz çalışma yapmaları talimatı verdiği, özellikle Asri Mezarlıkların temizliği ile ilgili olarak hassas davrandığı, ekiplerin işlerini bitirdikten sonra kendisine temizlenen yerlerin fotoğraflarını göndermelerini istediği öğrenildi.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ