Afyonkarahisar İscehisar İlçesinde bir Belediye Başkan adayının Ramazan ayı olmasına rağmen içki içtikten sonra rakip adayının çadır cafesini basmaya kalktığı, burada rakibi tarafından kendisine tepsi ile kahve ikram edilirken, kahve tepsisinin yanlışlıkta içkili adayın kafasına çarptığı, daha sonra bazı kişilerin gelerek içkili adayı evine götürdüğü iddia edildi.

Öğrencilere Milletvekili Olgun’dan mesaj! Öğrencilere Milletvekili Olgun’dan mesaj!

İscehisarlı bazı vatandaşlar, ‘Bu adayın içkiye olan düşkünlüğünü herkes bilir. Yapılan çok büyük bir skandal. Rakibine çekil adaylıktan senin yüzünden kaybedeceğim, senin kilon kaç para gibi laflar ettiği söyleniyor. Eğer böyle ise bu Demokrasi ayıbıdır’ dediler.

Konu ile ilgili bazı sosyal medya hesaplarında yapılan yorumlarda da ‘Ramazanda içilmez. İçtin rezalet çıkarılmaz. Bu kişi şimdiden bunları ederse, kazanırsa neler edecek kim bilir? Masanın sahibi benim diyerek yapmadığını koymaz diye endişeleniyoruz’ denildi.

İscehisarlı bazı vatandaşlarda belediye başkanlığına aday olan şahısların daha dikkatli olmaları ve İscehisar’ı en iyi şekilde temsil edeceklerini kamuoyuna göstermeleri, varsa kötü alışkanlıkları bunlardan da vazgeçmeleri gerektiğini söylediler.

Editör: Cemile Kaytan