Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Eli

Kardeşlik Sofrası Kuruldu

       Afyonkarahisar Belediyesi Bayırbucak Türkmenlerinin yanında olmayı sürdürüyor. Başkanımız Mehmet Zeybek’in destekleri ile Afyonkarahisar’dan gönderilen yardımlar ulaşırken, bölgede 500 kişilik Afyonkarahisar köyü kuruldu.

Savaş nedeniyle zor günler geçiren Bayırbucak Türkmenleri için hayırseverlerin desteği ile toplanan yardımlar yerine ulaşırken Ramazan ayı nedeni ile Belediyemiz tarafından bölgede kardeşlik sofraları kuruldu.

AFYONKARAHİSAR KÖYÜ KURULDU

Birliğin simgesi mübarek Ramazan Ayı’nda Başkanımız Mehmet Zeybek’in destekleri ve hayırseverlerin yardımları ile Suriye’de ki Türkmen kardeşlerimizin barınacağı Afyonkarahisar Köy’ü oluşturuldu. 500 kişinin kalabileceği alanda yüzlerce çadır ev yapıldı.

Türkmen ailelere ramazan sevinci yaşatmak isteyen Belediyemiz, bölgede kurduğu aş evi ile Ramazan Ayı’nın maneviyatını ve bereketini paylaşıyor. Savaş mağduru soydaşlarımız için yapılan yardımlar kapsamında kurulan aşevlerimiz, sıcak yemek ikramında bulunuyor, Ramazan sofraları kuruluyor. Mağdur ve yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenleri ise Başkanımız Mehmet Zeybek ve Afyonkarahisar Belediyesi’ne minnettar.