“Bayat İmrallı Köyümüze Hayırlı Olsun”

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz gündeme dair basın açıklamasında:
13 Kasım Pazar günü Bayat ilçemizin İmrallı, Akpınar, Aşağıçaybelen, Yukarıçaybelen, Derbent köylerini ve muhtarlarımızı ziyaret ederek, bir takım incelemelerde bulunmuştuk.
İmrallı köyümüzün ilk ve orta okulunda, Akpınar, Aşağıçaybelen, Yukarıçaybelen, Sağarlı ve İnpınar köylerinden 450 öğrenci “taşımalı olarak” öğrenim görüyor. Okullarda inceleme yapmak üzere muhtarımızla birlikte, İmrallı ilk ve ortaokuluna gittik. Yaptığımız incelemelerde, okulların resmen döküldüğünü, zeminde sürekli çökme meydana geldiğini, her an göçme tehlikesi olduğunu tespit ettik.

Okullarımızın yenilenmesi için İmrallı köyümüzün değerli muhtarı Hasan Cırık, ilgili yerlere tam 13 defa dilekçe ile müracaatta bulunmuş ancak bir türlü sonuç alamamış.

Biz, tespit ettiğimiz tüm sorunları, 14 Kasım’da yaptığımız Basın Açıklamasında kamuoyuna duyurmuş, başta valimiz olmak üzere ilgililere gerekli uyarıyı yapmıştık.

Dün İmrallı Köyümüzün değerli muhtarı Hasan Cırık beni aradı; “köyümüzle ilgili yaptığınız basın açıklamasından sonra, 3.5 senedir bir türlü meclisten geçmeyen karar bugün sabah (15/11) geçti ve 2023’ün Mart başlayacak” diyerek güzel haberi verdi ve teşekkür etti.
Biz de çalışkan muhtarımıza teşekkür ederiz. İmrallı köyümüze hayırlı olsun.

Gittik, inceledik, gerekli yerlere uyarımızı yaptık ve köyümüzün, öğrencilerimizin kazanmasına vesile olduk. Muhtarlarımızın her zaman yanında olacağız.