Afyonkarahisar Belediyesi, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Kitap Okuma Yarışması'nın 8.'sinin düzenlenmesi için protokol imzaladı. Her yıl düzenlenen kitap okuma yarışması, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in eğitime olan destekleri kapsamında gerçekleştirilmektedir. Protokol, Belediye Başkanı Zeybek, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ve Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan tarafından imzalandı.

afyon

Eğitim Bir Sen Afyon 1 Nolu Şube öncülüğünde düzenlenen yarışma, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlamaktadır. Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destekleriyle gerçekleşecek olan yarışma, 8 yılda 60 bin kitabın okulların kütüphanelerine hediye olarak yerleştirilmesini sağlayacak. Yıllık ortalama 6 bin öğrencinin katıldığı yarışmada, Başkan Zeybek'in hediyeleri de öğrencilere dağıtılacak.

afyon

Yarışma, üç kategoride yapılmaktadır ve Afyonkarahisar Belediyesi'nin sponsorluğunda birincilere diz üstü bilgisayar, ikinci ve üçüncülere tablet, ilk kırka giren her kategorideki öğrencilere ise bisiklet hediye edilecektir.

Acı haberi Bakan Koca duyurdu! Acı haberi Bakan Koca duyurdu!

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, Afyon Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Arslan, "Bu yıl 8.'si düzenlenen yarışmamızın protokolünü imzaladık. 8 yıl boyunca toplamda yaklaşık 60 bin kitap öğrencilerimizle ve okullarımızla buluşacak. Bu projede milli ve manevi değerlere öncelik veriyoruz" dedi.

miraç sünnetci

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ise Belediye Başkanı Zeybek'e teşekkür ederek, "Eğitime önem veren, okullarımıza maddi ve manevi katkılar sağlayan Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kendisiyle birlikte ortaklaşa bir protokol yaptık. Amacımız milli ve manevi değerleri çocuklarımıza aşılamaktır" şeklinde konuştu.

mehmet zeybek

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise öğrencilere desteklerinin süreceğini belirterek, "Kitap okuma yarışmasının her yıl protokolünü imzalıyoruz. Amacımız çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Bugüne kadar 60 bin kitabı öğrencilerimizle buluşturduk. Bu yılın özelliği, Gazze ve Filistin davasını ön plana çıkaran bir eserin olmasıdır. Eğitim konusunda her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

mehmet zeybek

Kaynak: BÜLTEN