Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ülkemizin milli marşı İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Zeybek, mesajında, "Devletimizin ve necip Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 103’üncü yıldönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşarken, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u şükran, minnet ve tazimle anıyoruz" dedi.

54Aaf934 2Add 4A85 8B62 759332748223 12032024091704.Jpeg 1024 768 Id 11030

İstiklal Marşı'nın, bir milletin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, milli değerlerimizi ve ideallerimizi yansıtan azim ve fedakârlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesi olduğunu vurgulayan Başkan Zeybek, marşın milli birlik ve beraberliğimizin mutabakat belgesi olduğunu belirtti.

İstiklal Marşı, Türk Milletinin Ölümsüz Kahramanlığını Yansıtıyor

Başkan Zeybek, "Bizler, bugün bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşıyor, büyük hedeflerimize doğru yürüyor isek, bunu İstiklâl Marşı’nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan ecdadımıza borçluyuz" diyerek, marşın Türk milletinin kahramanlığını ölümsüzleştirdiğini ifade etti.

Kurban kesecekler dikkat: Eziyet etmemek için mutlaka bunu yapın Kurban kesecekler dikkat: Eziyet etmemek için mutlaka bunu yapın

İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm yiğitlerini, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle andığını belirten Başkan Zeybek, vatansever şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı ile Türk milletinin duygularına tercüman olduğunu ve bu marşın Türk milletinin vazgeçilmez değerlerinin en veciz ifadesi olduğunu sözlerine ekledi.

Başkan Zeybek, "Bu duygu ve düşüncelerle İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 103. Yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklâl Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklâl Kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyorum" diyerek mesajını sonlandırdı.

Kaynak: BÜLTEN