Başkan Zeybek, “AFRAY, hızlı tren projesiyle birleşti.”

Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı Başkan Mehmet Zeybek başkanlığında gerçekleştirildi.

Başkan Zeybek, gündemdeki konularla ilgili şu bilgileri verdi.

AFRAY, HIZLI TREN PROJESİYLE BİRLEŞTİ

AFRAY projesi diyorsunuz, diğer toplantılarda da söyledim, AFRAY projesi hızlı tren projesiyle entegre edildi. Bu bizim projemizin içerisinde ama yapılacak merak etmeyin.

HAVAALANI PROJEMİZ YOKTU

Havaalanı projemiz yoktu. Sivil uçuşlara açtırabiliriz demiştik ama Cumhurbaşkanımız Zafer Havaalanı var yolcu garantili yapıldı diye müsaade etmedi.

TRAFİK SORUNU EN BÜYÜK SORUNUMUZ AMA ELİMİZDE SİHİRLİ DEĞNEK YOK

Trafik sorunu doğru Afyonkarahisar’ın en büyük sorunlarından. Bunu kimse inkar etmiyor. Elimizde sihirli değnek yok. Sen gelsen sende yapamazsın biliyorum. Maalesef geniş yerimiz de yok. Tek yön uygulamamızı da tek başımıza karar almıyoruz. İl trafik var, Emniyet Genel Müdürlüğü var.

BAYRAMDAN SONRA TEK YÖN UYGULAMASINA BAŞLIYORUZ

Tek yönün hepsini bir anda kendimiz yapamayız dedi. Bayram sonu ambar yoluna tek yön uygulamasına giriyoruz.  Bir şeyi eleştirirken eleştirmek için eleştirmeyin. Bir şey yapılmadı 4 -5 yıl önceki neyse aynı devam ediyor diyorsunuz. Herhalde ya göremiyorsunuz ya da gözlerde sıkıntı var

TELEFERİK KABİNLERİ DEPOMUZA İNDİ

Teleferik projesi 100 milyonluk bir yatırım. Teleferik kabinleri depomuza indi. Bu ay içerisinde İsviçre’den makine motorları gümrüğe getiriliyor.