Kulüp Başkanı Nadir Güzbey önceki yönetimde yaşanan skandal olaylarla ilgili sert konuştu.

 Güzbey, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"As kadrodan 15 oyuncusu gitmiş, takımın maça çıkacak forması yok, antrenmanlara yürüyerek giden bir takım var. Otelde içecek bir bardak su bile yok. Futbolcuların maça çıkacak özgüvenleri yok. Burada olan ve önceki yönetimde yer alan yönetici arkadaşlar her şeyi biliyorlar. Biz böyle bir takımı devraldık. Kasada olması gereken 10 milyon lira yoktu. Önceki Başkan Erkan Çelik, 23 milyon borçla devraldığı kulübü bize 49 milyon 600 bin lira borçla devretti. Erkan Çelik, SGK vergilerini bozmuş ve yüksek miktarda faiz borcu bindirmiş. Normalde TFF ve Spor Toto’dan gelecek paraları usulsüz kullanmış. Kulüp kaos içindeydi, işte biz böyle bir kulübü devraldık." Dedi.

Köksal "YÜNTAŞ Kadın Voleybol Takımımızı Kuracağız” Köksal "YÜNTAŞ Kadın Voleybol Takımımızı Kuracağız”

YENİ YÖNETİMİN İLK ADIMLARI

Güzbey, ilk olarak transfer yasağını kaldırdıklarını ve 11 oyuncu getirdiklerini belirtti. Zor şartlar altında mücadele ederek takımı ligde tuttuklarını ve kulübün itibarını koruduklarını ifade etti.

BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞMELER

D4Cd5A36 3Afd 47Da 9Fe5 425Bb38Abd58

Nadir Güzbey, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal ve diğer siyasilerle yaptığı görüşmelerden de bahsetti. Bu görüşmelerin kulübün geleceği için önemli adımlar içerdiğini vurguladı.

ERKAN ÇELİK'E YÖNELİK ELEŞTİRİLER

Basın toplantısının büyük bölümünde, önceki Kulüp Başkanı Erkan Çelik’in iddialarına ve yönetimine ağır eleştirilerde bulunan Güzbey, Çelik hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erkan Çelik’in, bir zamanlar Afyonspor’da oynayan futbolcular Bartu Göçmen ve Anıl Atağ ile ilgili transfer süreçlerinde usulsüzlükler yaptığını detaylı bir şekilde anlattı.

GAZETECİLERİN SORULARI

Ee30F0D8 24E7 4E8D A325 Fbc6D949A11D

Toplantının son kısmında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nadir Güzbey, önceki dönemde başkanlık yapan isimlerle ilgili iddialar hakkında fazla ayrıntıya girmek istemedi. Altyapı ile ilgili soruya detaylı cevap veren Güzbey, sürpriz transferler konusunda ise topu Burcu Köksal ve yeni yönetime attı. Yeni sponsorlar ile yapılan ön görüşmeler hakkında ise, "Yeni yönetimin elini rahatlatacak çalışmalar sürüyor," diye cevap verdi.

TOPLANTININ SONU

Toplantının sonunda, Nadir Güzbey, gelen misafirlere ve toplantıyı takip eden basın mensuplarına teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

Kaynak: BÜLTEN