Başkan Koyuncu, Öğrencilerle Birlikte Ekolojik Atölyeler Aracılığıyla Yetiştirilen Çiçekleri Toprakla Buluşturdu

Çocuklarda çevre bilinci oluşturmak ve bilinçli tüketimi sağlamak amacıyla Emirdağ Belediyesi tarafından başlatılan ekoloji temalı atölye çalışmalarında, Emirdağ Belediyesi Üretim Serasında öğrenciler tarafından ekilen süs bitkileri yine öğrenciler tarafından okul bahçesine dikildi.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu Emirdağ Merkez Anaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle biraraya geldi. Öğrencilerle yakından ilgilen Koyuncu, onlarla birlikte okul bahçesine çiçekler dikip can suyunu verdi.

Çocukların çevreye duyarlı ve kendilerine katkı sağlayabilecek uğraşılar içinde olmalarını önemsediklerini belirten Başkan Koyuncu, “Emirdağ Belediyesi olarak çocukların ekolojik atölyeler aracılığıyla sürdürülebilir yaşamı deneyimleyerek, yaşantılarına dahil etmeleri için üretim serasımızda yetiştirdiğimiz süs bitkilerini toprakla buluşturduk. Kendi elleriyle, kendi yetenekleri ile birlikte, doğayla baş başa bir şeyler üretebilmesi için minik çocuklarımızın yetiştirip diktiği bu çiçekler onların minik kalplerinde ayrı bir yer edinecek. Onların sağlıklı ve çevreci bir nesil olarak yetişmelerini önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

Çocuklarla birlikte aktiviteler yapmaktan son derece keyif ve mutluluk duyduğunu belirten Başkan Koyuncu okul yönetimine de ayrıca teşekkür etti.