Başkan Demirel, çocuklarla fidan dikti

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Döğer Belediye Başkanlığının öncülüğünde Döğer İlkokulu ve İmam Hatip Lisesi işbirliği ile daha yeşil bir Döğer için 2500 adet fidan dikimi gerçekleşti.

Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel’in girişimleri ile temin edilen 2500 adet fidan toprakla buluştu. 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle, Döğer İlkokulu öğrencileri, yeşil bir Döğer için kolları sıvadılar. Kasabanın kırsal kesiminde bulunan alanda fidanları diken öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Her bir öğrenci kendi fidanlarını dikerek bakımı için sahiplendiler. Başkan Demirel ayrıca vatandaşlara da fidan dağıtımı gerçekleştirdi.

Demirel, “Daha yeşil bir Döğer için”

Daha yeşil bir Döğer için çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Demirel, “5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle öğrencilerimiz ile beraber güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Döğer Belediye olarak temiz çevre, yaşanabilir bir belediye ve yeşil bir doğa için hem öğrencilerimiz hemde vatandaşlarımız ile birlikte el ele vererek daha yeşil bir Döğer için çalışıyoruz. Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için var olanı titizlikle korumak, kirlenmeyi önlemek, yeşil alanları koruyup çoğaltmak hepimizin ortak görevidir. Çocuklarımızın temiz ve doğal bir çevrede daha mutlu ve huzurlu yaşadığı bir geleceği hep birlikte kuracağımıza olan inancımla 5 Haziran Dünya Çevre Gününüzü kutluyor; bu özel günün çevre sorunları konusundaki toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ediyorum” dedi.