. Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl ve TEKKON Sandıklı Tekstil San. Tic. Ltd. Şti firma sahibi Raif Bayraktar tarafından kesilen kurdele ile faaliyetlerine başlayan tekstil atölyesi yaklaşık 500 kişi istihdam edilecek.

Başkan Dr. Mustafa Çöl, açılış töreninde yaptığı konuşmada, tekstil atölyesinin Sandıklı  ekonomisine önemli bir ivme kazandıracağını vurguladı. Ayrıca, bu tesisin 500 kişiye istihdam sağlayacağını ve bölgedeki işsizlik sorununa büyük bir çözüm sunacağını belirterek şu ifadelere yer verdi.“Bismillah dedik başladık. Tekstil fabrikasında ilk makina sesleri ile ürünler üretilmeye başlandı. Hayırlı bereketli olsun inşallah. 500 kişi istihdamı sağlayacak fabrikaya başvurular devam ediyor. Sandıklımıza hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi.

Afyon’dan Sonraki Yeri İşaret Etti! Deprem Kapıda Afyon’dan Sonraki Yeri İşaret Etti! Deprem Kapıda

Tekstil atölyesi, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış ve ulusal ve uluslararası pazarlara kaliteli ürünler sunma kapasitesine sahip. Bu, Sandıklımızın tekstil sektöründe sürdürülebilir bir büyüme sağlamasına yardımcı olacak ve ilçenin ekonomik çeşitlendirmesine katkıda bulunacak.

   

Editör: Afyon ZAFERİM