Baş Belası ile kahkahaya hazır olun

TRT’de yayınlanan 80’ler dizisinin Şahin’i Ceyhun Fersoy, Sergen Deveci ve Melis İşiten’in oynadığı yılın en komik ve iddialı tiyatro oyunlarından biri olan ‘Baş Belası” Ted Afyon Koleji sahnesinde Afyonlularla buluştu.

Bir birinden ünlü oyunları ve oyuncuları Afyonkarahisar seyircisiyle buluşturan Gazeteci Ömer Mazi’den yine harika bir komedi oyunu daha. Altan Erkekli, Oya Başar, Begüm Birgören, Nedim Saban, Melek Baykal, Suna Keskin, Yosi Mizrahi, Şebnem Özinal, Nurseli İdiz, Nergiz Kumbasar, Kimya Gökçe Aytaç, Hakan Bulut, Eray Yasin Işık ve Erdem Baş, Ersin Korkut’tan sonra şimdide 12 Şubat Cumartesi Baş Belası ile Ceyhun Fersoy, Sergen Deveci ve Melis İşiten Afyonkarahisar’a geliyor.

80’ler dizisiyle geniş bir hayran kitlesi oluşan Ceyhun Fersoy ve Melis İşiten iki sezon önce Suit adlı başka bir oyunla Afyonkarahisar’a gelmiş ayakta alkışlanmıştı. İki yıl aradan sonra yeniden Afyonkarahisar tiyatro seyircisi karşısına çıkmaya hazırlanan Baş Belası yeni sezonun en iddialı ve komik oyunlarından biri olarak dikkat çekiyor. 12 Şubat Cumartesi Ted Afyon Sahnesinde olacak oyun geri sayım başladı.

Oyunun künyesi

Rauf orta yaşlı, evli ve işkolik bir adamdır. Karısı Jülide ile yaşadıkları ufak tefek problemlerle yüzleşmek üzereyken, hayatlarına ormanda arabasıbozulan Hulusi düşer. Evet, düşmek tam da Hulusi yi tanımlayan bir eylemdir. Hayat üniversitesinde doktorasını kadınlar üzerine yapmış olan Hulusi, bir tesadüf sonucu aynı gecede hem Jülide nin hem de Rauf un yatağında yakalanmıştır. Bakalım bu karmaşadan kurtulmaya çalışan Hulusi, dolayısıyla Rauf ile Jülide çiftinin başına neler gelecek...

Yazan: Eray Yasin Işık

Yöneten: Serkan Üstüner

Oyuncular: Ceyhun Fersoy, Melis İşiten, Sergen Deveci