BAKAN KİRİŞCİ’DEN BAŞKAN ZEYBEK’E ZİYARET         

            Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Orman ve Tarım Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’i ziyaret etti.

                       Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'yi Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Milletvekillerimiz Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay, Belediye Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş, Murat Öner, Benol Kaplan ve Barış Dal karşıladı.

Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra tarım alanındaki etkisinden de bahseden Bakan Kirişci, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e hizmetlerinden ve yatırımlarından dolayı teşekkür etti.

“AFYONKARAHİSAR HER HANGİ BİR ŞEHİR DEĞİLDİR”

Afyonkarahisar’ın her hangi bir şehir olmadığını vurgulayan Bakan Kirişci, “Tabi herhangi bir şehirde değiliz. Zafer şehrindeyiz. Ömrü mücadeleyle geçmiş bu güzel insanların yaşadığı bu güzel kentte belediyemiz bizim için önemli. Valiliğimiz ziyaret ettik. Şimdi de Afyonkarahisar Belediyemizi ziyaret ediyoruz. Sektör paydaşlarımızla da güzel bir toplantı yaptık. Temennimiz, arzumuz özellikle tarımla ilgili olarak çok önemsediğimiz bu kentin kendine yeterli ve fazlasını da yine ihraç etmeye devam eden ama tarımsal üretimde de çeşitliliği sağlayabilecek bir yapıya dönüşmesi” dedi.

“GIDA SANAYİSİNDE ÇOK ÇOK ÖNEMLİ BİR İL”

Afyonkarahisar’ın gıda sanayisinde çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Bakan Vahit Kirişci, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Biz bakanlık olarak gerek tarım alanında, gerek orman ve gerekse de su işleri konusunda her zaman için Afyonkarahisar’ımızın yanında yer aldık, almaya da devam edeceğiz. Gıda sanayi çok çok önemli. Tarımdan elde edilen ürünlerin işlenmesi, katma değerli hale getirilmesi. Afyon bu konuda da özel bir şehir. Dolayısıyla o konularda da desteklerimiz olacak. Kırsal kalkınma desteklerimiz yine aynı şekilde.”

“BİZ AFYONKARAHİSAR’A GÜVENİYORUZ”

            Afyonkarahisar halkının 14 Mayıs’ta en doğru kararı vereceğini söyleyen Bakan Kirişci, “Biz Afyonkarahisar’ımıza güveniyoruz. Afyonkarahisar’ımız Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta da kendine yakışan, bu zafer şehrine yakışan, bu memleketin milli ve manevi değerleriyle bütünleşmiş, adeta özdeş hale gelmiş bir topluluğun 14 Mayıs'ta en doğru kararı vereceğini bekliyoruz. Çünkü burada yerli ve milli olanlarla yerli ve milliye sırtını dönenlerin bir mücadelesi var. Bu mücadeleden yine bu zafer şehri zaferle çıkacaktır diyorum” dedi.