“Az kaldı, hep birlikte tarih yazacağız!”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Av. Gönül Ar Güngör bugün düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında aday adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu. Güngör açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bugün şanlı tarihimizin en kutlu günlerinden olan 18 Mart Çanakkale Zaferimizin 108. Yıldönümünde sizlerle birlikte olmaktan şeref duyuyorum. Tarihimizde askeri ve siyasi başarı olmak haricinde büyük bir kahramanlık ve inanış destanı olan bu günde başta gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi şükran, rahmet ve duayla anıyorum.

Bağımsızlık uğruna verilen bu mücadeleden bir asır sonra dahi aynı mücadele için yola çıkıyorum. Siz değerli basın mensubu arkadaşlarım aracılığıyla İYİ Parti milletvekili aday adaylığımı huzurlarınızda bir kez daha açıklıyorum. Aday adaylığı başvurum için Ankara da genel merkezine giderek bizzat başvurumu tamamlayacağımı bildiririm.

Kadın töredir, kadın toplumun direğidir, kadın tek başına güçlü bir şahsiyettir. Ben Türküm ben Türk kadınıyım. Biz düşmanla çarpışan nene hatunların, emekli maaşını Kızılay’a bağışlayan Çavus Kara Fatma’nın torunlarıyız.  Aziz milletimizin yaşadığı deprem felaketinde hayatını kaydeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, tüm vatandaşlarımıza sabırlar diliyorum. Bu ülke fedakardır, bu millet yardımseverdir. Bu milletin evlatları maaşını kızılaya bağışlayan çavuş kara fatmadan; çadır satan bir kızılay anlayışının, rant düzeninin, yalana düzeninin, hırsızlık düzeninin, eğitimsizliğin, liyakatsizliliğin, ayrıştırıcılığın, ötekileştiriciliğin kurbanı olmamalıdır. Ben bir Cumhuriyet kadını olarak Cumhuriyete borcum var. Gazi Mustafa kemal Atatürk’e, atama borcum var. Bu milletin evladı olarak bu millete borcum var. Hiçbir şahsi menfaat beklemeksizin kendini canla başla milletine adayan Meral Akşener hanımefendiye borcum var. Çocuklarımıza, geleceğimize borcumuz var.

Dünya için ülkemizin konumu ne kadar önemli ve elzemse, Afyonkarahisarımız da Türkiye için aynı derecede öneme sahiptir. Bu şehir jeopolitik konumuyla, mermeriyle, tarımıyla, hayvancılığıyla, insanıyla, kültürüyle, medeniyetler beşiği olmasıyla sayamayacağım daha birçok servetiyle çok daha ileride olmayı hak ediyor. Bu şehire bizim borcumuz var. Afyonkarahisarı dışarıya göç veren değil her yönüyle kendisine ve ülkeye yeten, dünyanın tarım, hayvancılık, bilim, sanayi, kültür ve cazibe merkezi olması için var gücümüzle çalışacağız. Milletimin her ferdiyle biz bir yelpazeyiz. Tarlada çalışan Ayşe teyzemle, doktor Ayşe hanıma varıncaya kadar herkesin vicdanını sızlatan durumları biliyoruz.

Millete hizmet için geliyoruz.

2002 yılından bu yana Afyonkarahisar Barosuna bağlı olarak avukatlık mesleğini icra ederken diğer taraftan baro başkan yardımcılığı, Kadın ve Çocuk Hakları Komisyon Başkanlığı görevlerinde aktif rol alıp birçok derneğin ve sosyal sorumluluk projesinin öncüsü oldum. Eğitimin ve hukukun üstünlüğüne hep inandım bu uğurda birçok faliyette aktif olarak çalıştım. 20 yıldırhem hukukçu kimliğimle hem siyasi kimliğimle hem de sade vatandaş kimliğimle nasıl bu şehrin insanına hizmet ettiysem ekmek kazandı ekmek bölüştüysem nasip olursa milletvekili olarak da hizmet etmeye devam edeceğim. İlçelerimizi, teşkilatlarımızı geziyoruz nokta nokta her yerin beklentisini, problemini biliyoruz. Çözümlerimiz, projelerimiz hazırdır. İştişarelerle daha da uygulanabilir hale getireceğiz.

Şahsi hayatımın yanında siyasi hayatımda da yaklaşık 20 yıl bu millete hizmet etmek için konum ayırt etmeksizin verilen tüm görevler için var gücümle çabaladım. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. Vatan sevgisi imandandır. Biz bu anlayışa sahip olarak doğduk, büyük ve öleceğiz. Bizim vatan sevgimizi kimsenin sorgulaması haddine olmayacaktır.

Ülkemin içinde olduğu bu zorlu dönemde mesleki ve siyasi tecrubem ile ileride iki tane kız evladıma söyleyecek sözüm olması açısından taşın aldına gövdemi koymaya karar verdim. Genel başkanım kıymetli hanımefendi Sayın Meral Akşener’in yanında yer almaktan, iyiler ailesinin bir ferdi olmaktan gurur duruyorum. Bu dönemde aday adaylığı başvurusunda bulunan tüm arkadaşlarımı cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Afyonkarahisarımız için kim hayırlı ise, bu şehir için çalışacaksa rabbim ona bu milletin vekili olmayı nasip etsin. Cumhuriyetin kurucu değerlerine geri dönmemiz lazım. Dünyanın küresel mahalle olduğu bu dönemde anlı şanlı tarihimizle, medeniyetler yuvası olan halimizle, kıymetli her bir ferdimizle, yer altı ve yer üstü zenginliklerimizle ve kültürümüzle her alanda türkiyemizi dünyanın merkezine, Afyonkarahisarımıza da ülkemin ve dünyanın merkezine konumlandırmaya geliyoruz.

Biz seferden sorumluyuz zafer allahtandır. O sene bu sene olacak. Her birlikte başaracağız.

Her şey iyi olacak.

Afyonkarahisar İyi Parti 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı - Av.Arb. Gönül Ar Güngör

AV. GÖNÜL AR GÜNGÖR KİMDİR?

Doğum Yeri : Samsun

Medeni Durum: Evli-iki çocuklu

Mesleği: Avukat

Eşi Mehmet Ali Güngör de Avukat olarak mesleğini yürütmektedir. İki kız evladı vardır.

Gönül Ar Güngör ün babasının Jandarma Astsubayı olması nedeniyle memleketin birçok yerinde bulunmuşlardır.

•    Ortaokul ve Lise öğrenimlerini kolej, Anadolu Lisesi okuyarak tamamlamıştır. 

•    1998-2002 SELÇUK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

•    İyi derecede İngilizce ve az derecede Almanca bilmektedir.

YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALARA VE GÖREVLERE DAİR ÖZET BİLGİLER;

• 2002 - 2003 Yılı Avukatlı Stajı Ve Staj Bitiminden İtibaren Halen Aktif Serbest Avukatlık

• 2012 Yılından2019 yılına kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeliği

• 2014 Yılı 2021 yılı arası Afyonkarahisar Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2 dönem Baro Başkan Yardımcılığı

• 2014 Yılı 2021 yılı arası Afyonkarahisar Barosu Kadın Ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanlığı

• Afyonkarahisar Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu üyeliği Afyonkarahisar Barosu Staj Komisyonu üyeliği, Afyonkarahisar Barosu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

• Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi hukukçu danışma kurulu üyeliği.

• Kamuoyunun da yakından takip ettiği birçok Kadın cinayeti ve çocuklara karşı işlenen suçlara dair davaları takip etmiş Baro adına müdahale taleplerinde bulunmuştur.

• AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI, GRUNDTVIG PROĞRAMI / HAYATBOYU ÖĞRENME PROĞRAMI KAPSAMINDA ,yurt dışında  Fransa da ve İtalya da mesleki görevlerinde bulunmuştur. 

• Kadın ve Çocuk hakları kapsamında İl merkezinde Valilik , Baro , Milli Eğitim Müdürlüğü nün birçok  etkinliğinde seminerler vermiş konferanslar düzenlemiştir.

• Afyonkarahisar Cezaevinde bulunan kadınlara dair önceki dönemlerde  Baro adına çalışmalar yapmış  ziyaretlerde bulunmuş ,cezaevinde bulunan çocuklara dair kampanyalar düzenlemiştir.

• SABANCI VAKFI GÜCÜMÜN FARKINDAYIM İŞİMİN BAŞINDAYIM projesini proje ortağı olarak  Baro adına yürütmüştür.

• Baro Başkan Yardımcısı ve Kadın ,Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı olduğu dönemde Yurt içi ve yurt dışından bir çok başarılı kadının , Üniversite hocalarının katıldığı DİSİPLİNLERARASI BAKIŞTA TÜRK KADINI çalıştayını Baro adına Baro Başkanı ve komisyon üyeleri ile birlikte düzenlemiş ve kitabı basılmıştır. 

• Afyonkarahisar da Kadın ve Çocuk Hakları kapsamında kamu spotları hazırlıklarında bulunmuş ,Tv ve Radyo proğramlarına katılmıştır.

• İnsan Haklarına ve Güncel konulara dair  halen bir çok etkinlik ve proğramda konuşmacı olarak bulunmaktadır. Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi nde birçok panel ve söyleşi proğramlarına konuşmacı olarak katılmaktadır.

• Hizmet içi Eğitimler kapsamında kurumlara hukukçu sıfatı ile eğitimler vermektedir.

• Afyonkarahisar da Eğitim dernekleri de başta olmak üzere birçok dernek faaliyetine aktif olarak katılmakta AFSIAD (AFYONKARAHİSAR SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ )yönetim Kurulu yedek  üyeliği ,UGIKAD (ULUSLARARASI  GİRİMİCİ İŞ KADINLARI DERNEĞİ ) Kurucu üyesi ,AFYAŞAD (AFYONKARAHİSAR YAZARLAR ŞAİRLER DERNEĞİ )Denetleme kurulu üyesi olarak da bulunmaktadır.

• Afyonkarahisar'da yerel haber sitesinde GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ başlığıyla yazılar kaleme almaktadır.

• AFSIAD TREND VE AFYONKARAHİSAR BAROSU DERGİSİN de yazılar yazmaktadır.

• Önceki dönemlerde Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanlığı İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Aktif siyasi yaşam içinde bulunmuştur.