AVRUPA MOTOKROS ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

3 ŞAMPİYONAYA EV SAHİPLİĞİ YAPTIK

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek öncülüğünde sporda marka olan Afyonkarahisar ismini Dünyaya duyurmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü organizasyonlarda adeta merkez haline gelen şehrimiz bu kez de Avrupa Şampiyonası ile adından söz ettirdi.

Türkiye, Avrupa Gençler ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros Şampiyonası Afyonkarahisar'ımızda yapıldı. Dünya'nın en iyi padok ödüllü Motorsporları Merkezimiz, 6 farklı ülkeden 185 sporcunun 11 sınıfta verdiği kupa mücadelesine ev sahipliği yaptı. Dünyanın en önemli pistlerinden birine sahip spor şehri Afyonkarahisar'ımız, hafta sonu Avrupa, Balkanlar ve Türkiye'den genç motokrosçuları ağırladı. 3 şampiyonada MX, MX1, MX2, MX2 junior, MX125, MX senior, veteran, kadınlar, 65 cc ve 85 cc kategorilerindeki yarışlar düzenlendi.

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASINDA BULUŞMAK ÜZERE

Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek tüm katılımcıları tebrik ederek; Sizleri Afyonkarahisar'da ağırlamaktan son derece mutluyuz. İyi ki varsınız. Sizin için ne yapsak azdır. Avrupa Şampiyonasında kazasız belasız yarışlar tamamlandı. Yarışan çocuklarımıza ve sporcularımızda başarılar diliyorum. Geleceğin şampiyonları çocuklarımız. Afyonkarahisar olarak Valimiz, Milletvekillerimiz ve İl Genel Meclisi Başkanımızla birlikte yanınızdayız, emrinizdeyiz. Dünya Motokros Şampiyonasında tekrar burada buluşmak üzere dedi.  

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

AK Parti Milletvekili Yurdunuseven TBMM’de Yemin Etti AK Parti Milletvekili Yurdunuseven TBMM’de Yemin Etti

İki gün süren Avrupa Şampiyonası heyecanlı anlar ardından ödül töreniyle son buldu. Törene Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Milletvekillerimiz Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, sporcular ve aileleri katıldı. Şampiyonlar ve derece alan sporcular ödüllerini protokol üyeleri tarafından teslim aldı.

Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde düzenlenen Avrupa Gençler EMX 65 sınıfından birinci Ana Kolnookov, ikinci Pavel Markov, üçüncü Marian Daniel. EMX 85 sınıfında birinci Sami Dumitru, ikinci Georgi Ginov, üçüncü Efe Okur oldu.

Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Şampiyonasında MX 85 sınıfında birinci Sami Dumitru, ikinci Kiril Silivinschi, üçüncü Georgi Gino. Senior sınıfında birinci Kadir Masar, ikinci Atans Petrov, üçüncü Veselin Malinov. MX125 sınıfında Ventcislav Toshev, ikinci Danail Stefanov, üçüncü Mihail Golovicichin. MX birinci Hiristian İliovski, ikinci Nicole Cociu, üçüncü Arif Şişman. MX1 sınıfında birinci Aleksandır Kurashev, ikinci Mestafa Çetin, üçüncü Batuhan Demiryol. MX2 sınıfında birinci Nikolay Malinov, ikinci Ventcislav, üçüncü Danail Stefanov. MX 65 birinci Ana Kolnookov, ikinci Pavel Markov, üçüncü Marian Daniel oldu.

Türkiye Şampiyonasında ise, 85 cc birinci Mehmet Emin Hıd, ikinci Ali Akkafa ve üçüncü Hasan Hüseyin Baş. MX sınıfında birinci Arif Şişman, ikinci Salih Çarpışantürk ve üçüncü Celil Adıberi. Senior sınıfında birinci Erdem Gülüş, ikinci Hüseyin Neziroğlu ve üçüncü Teyyar Gürpınar. Veteran sınıfında birinci, Hüseyin Neziroğlu, ikinci Ceyhun Kalfalı ve üçüncü Metin Esentürk. MX2 Jr sınıfında birinci Ömer Uçum, ikinci Baran Bulut Kocaman ve üçüncü Yiğit Ali Selek. MX1 sınıfında birinci Alekssandır Kurashev, ikinci Mustafa Çetin ve üçüncü Batuhan Demiryol. 65 cc sınıfında birinci Berat Şenkalaycı, ikinci Uluç Taşöz ve üçüncü Çağatay Çoklar oldu. MX 2 sınıfında birinci Ömer Uçum, ikinci Ata Yağız Kuzu ve üçüncü Emircan Şenkalaycı oldu. Kadınlar sınıfında birinci Selen Tınaz, ikinci Irmak Yıldırım, üçüncü ise Beyza Tohum oldu.

MOTOR TUTKUNLARINDAN ZEYBEK BAŞKAN'A TEŞEKKÜR

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, tören öncesi Motorsporları Merkezinde olan sporcular ve antrenörler ile de bir araya geldi. Katılımlarından dolayı teşekkür etti. Zeybek Başkan'a ilgi oldukça yoğundu. Özellikle minik sporcular Başkanımıza sarılarak fotoğraf çekindi. Afyonkarahisar Belediyesi'nin destekleri ve ilgisinden dolayı şükranlarını sunan motor tutkunları Başkanımız ile sohbet gerçekleştirdi.

BİRKAN POLAT'TAN NEFES KESEN GÖSTERİ

Şampiyona kapsamında Türkiye'nin en iyi motosiklet akrobasi şov pilotu Birkan Polat'ta katılımcılara gösteri sundu. Heyecan dolu gösterilere imza atan Polat'ı Başkanımız Mehmet Zeybek'te protokol üyeleri ve sporcular ile birlikte izledi. Nefes kesen anların yaşandığı gösteride Polat, cüretkâr hareketler ile izleyenleri coşturdu. Gerçekleştirdiği şovlarla unutulmaz anlar yaşattı.