ATB Başkanı Mühsürler “Kıyma 190TL, kuşbaşı 210 TL”

Afyon Ticaret Borsası Mehmet Mühsürler, tüketiciye ucuz et satışı yapabilmek amacıyla Et ve Süt Kurumu ile anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

Et ve Süt Kurumu ile Borsamız arasında uygun fiyattan et satış protokolü imzaladık.

Bugünden itibaren Borsamız üyesi kasaplar ve üye zincir marketler nihai tüketiciye uygun fiyat ile et satışı yapabilecekler.

AK Parti Milletvekili Özkaya TBMM’de Yemin Etti AK Parti Milletvekili Özkaya TBMM’de Yemin Etti

ESK ile yaptığımız protokole göre; Borsamız üyesi kasaplar ve üye zincir marketlerin satış miktarı taleplerini borsamıza iletmeleri ve kurumun belirlediği fiyattan satış yapacağına dair taahhütte bulunmaları gerekmektedir.

Kasaplarımıza ve zincir marketlerimize Polonya mahreçli İthal taze karkas sığır eti 155TL+KDV, Fransa mahreçli ithal taze karkas sığır eti satışı 175TL+KDV, Macaristan-Slovakya-Çekya mahreçli ithal kesimlik sığırlardan elde edilen taze karkas et 165TL+KDV peşin bedelle satılacaktır. Nakliye üyelerimize ait olacaktır. Etlerin sevkiyatları Denizli veya İstanbul et kombinasından yapılacaktır.

Satış reyonlarında 190TL’den ve 210TL’den et satışı yapmak isteyen kasapların ve üye zincir marketlerin Borsamızla irtibata geçmeleri, talep ve taahhütte bulunmaları gerekmektedir.