ATAKÖY KADIN KÜLTÜR EVİ TAMAMLANDI

        Hanımların hem ekonomik hem de sosyal anlamda kalkınmasına katkıda bulunan Afyonkarahisar Belediyesi, kadın kültür evlerine bir yenisini ekledi. Ataköy Mahallesi’nde yapılan Kadın Kültür Evinde çalışmalar tamamlandı.

Afyonkarahisar Belediyesi şehircilik hizmetlerinin yanı sıra, yoğun bir kültür ve eğitim faaliyeti içinde. Bu kapsamda Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in girişimleri ardından Ataköy Mahallesi’ne Kadın Kültür Evi kazandırıldı. Gençler başta olmak üzere hanımların faydalanacağı yatırım mahalle halkından da tam not aldı. Çevre düzenlemesi tamamlanan Kadın Kültür Evi kısa zamanda hizmete alınacak.

Ataköy halkının kullanımına sunulacak Kadın Kültür Evi bünyesinde meslek edindirme kursları açılacak. Kuran'ı Kerim, dikiş – nakış, spor, takı tasarım, iğne oyası gibi pek çok alanda eğitim verilecek. Kütüphane köşesi, oturma alanı, mutfağı bulunan projede hanımlar sosyalleşip, keyifli sohbetlerini yapıp, etkinliklerini gerçekleştirebilecekler. Hanımların sosyal hayata katkı sağlamaları, farklı etkinlikler içerisinde yer almaları, eğitim ve spor yapabilmelerine olanak sağlayacak yatırım, hizmete açılmak için gün sayıyor.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Ekibi ile birlikte Ataköy Kadın Kültür Evi'ni ziyaret eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek vatandaşların ve mahallelerin ihtiyaçlarına göre yatırım yapmaya devam ettiklerini belirtti. Ataköy Mahalle Muhtarı Muharrem Özdemir ile birlikte incelemelerde bulunan Başkanımız Mehmet Zeybek açıklamasında; “Hanım kardeşlerimiz rahatça sosyalleşebilecekleri bir mekân istediler. Kahve içip sohbet edebilmek, çay günleri düzenleyebilmek, toplantılar düzenleyebilmek, kitap okuyabilmek, etkinlik düzenleyebilmek istediler. Biz de bu talepler doğrultusunda Ataköy Mahallemizde Kadın Kültür Evini hayata geçirdik. Proje; kültür ve eğitim alanlarının yanı sıra en güzel sohbetlerin yapılacağı güzel oturma grupları, güzel masalar ile dizayn edildi. Ayrıca park ve rekreasyon alanı ile de otantik yapıda tasarladığımız bu yatırımımız tüm hanım kardeşlerimize, büyüklerimize ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun“ dedi.