ATAKÖY KADIN KÜLTÜR EVİ AÇILIYOR

       Hanımların hem ekonomik hem de sosyal anlamda kalkınmasına katkıda bulunan Afyonkarahisar Belediyesi, kadın kültür evlerine bir yenisini daha ekledi. Ataköy Mahallesi’nde yapılan Kadın Kültür Evinde açılış hazırlıkları başladı.

Afyonkarahisar Belediyesi şehircilik hizmetlerinin yanı sıra, yoğun bir kültür ve eğitim faaliyeti içinde. Bu kapsamda Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in girişimleriyle Ataköy Mahallesi’ne Kadın Kültür Evi kazandırıldı. Gençler başta olmak üzere hanımların faydalanacağı yatırım, mahalle halkından da tam not aldı. Çevre düzenlemesi de tamamlanan Kadın Kültür Evi 16 Haziran Cuma saat 15.00’de açılacak. Ataköy Mahalle Muhtarlığı hizmet binası önünde yapılacak açılışa Afyonkarahisar protokolü tam katılım sağlayacak.

Ataköy halkının kullanımına sunulacak Kadın Kültür Evi bünyesinde meslek edindirme kursları. Kuran'ı Kerim, dikiş – nakış, spor, takı- tasarım, iğne oyası gibi pek çok alanda eğitim verilecek. Kütüphane köşesi, oturma alanı, mutfağı bulunan projede hanımlar sosyalleşip, keyifli sohbetlerini yapıp, etkinliklerini gerçekleştirebilecekler. Hanımların sosyal hayata katkı sağlamaları, farklı etkinlikler içerisinde yer almaları, eğitim ve spor yapabilmelerine olanak sağlayacak Kadın Kültür Evi açılış için gün sayıyor.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Yeni bir eseri daha Afyonkarahisar’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkanımız Mehmet Zeybek; “Hanım kardeşlerimiz bizlerden sosyalleşebilecekleri, kahve içip sohbet edebilecekleri, çay günleri düzenleyebilecekleri, toplantılar yaparak kitap okuyabilecekleri etkinlik mekanı talep ettiler. Biz de bu talepler doğrultusunda Ataköy Mahallemizde Kadın Kültür Evini hayata geçirdik. Ayrıca park ve rekreasyon alanı ile de otantik yapıda tasarladığımız bu yatırımımız tüm hanım kardeşlerimize, büyüklerimize ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun. Yeni bir eseri daha kazandırdığımız için mutlu ve gururluyuz. Hayata geçirdiğimiz yatırımları yapacağımız açılışlarla hizmete sunmaya devam edeceğiz“ dedi.