Çay’da tansiyon yükseliyor! Çay’da tansiyon yükseliyor!

Bakan Işıkhan, komisyonun çalışmalarının düzenli ve hızlı ilerlemesi durumunda yeni asgari ücretin hızlıca açıklanabileceğini ifade etti. 31 Aralık tarihine kadar belirlenen asgari ücretin Resmi Gazete'de yayımlanacağını vurguladı.

Bakan Işıkhan, ayrıca önümüzdeki Pazartesi günü TÜRK-İŞ ve TİSK başkanlarıyla bir araya geleceğini belirtti. Asgari ücretin çalışanlar açısından enflasyon karşısında kayıp yaşatmamasının önemine dikkat çekti ve işverenlere verilecek desteğin komisyon tarafından ele alınacağını açıkladı. Işıkhan, gelecek yıl için asgari ücrete ara zam yapılmayacağını, bu yıl yaşanan ikinci zam uygulamasının ise olağanüstü koşullar sebebiyle gerçekleştiğini hatırlattı.

Bakanın, süreci Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktardığı ve gelişmelerin olumlu yönde ilerlediğini söylemesi, çalışanlar ve işverenler arasında umut yarattı. İşçi ve işveren gruplarının memnuniyetini sağlamayı hedefleyen kararın duyurulmasının ardından herkesin gözü kulağı Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplantı sonuçlarına çevrildi. Yeni asgari ücretin belirlenmesi konusundaki gelişmeler büyük bir merakla takip ediliyor. CEMİLE KAYTAN 

Editör: Cemile Kaytan