Aydın Ses Gazetesi’ne göre; Gençlik ve Spor Bakanlığınca görevlendirilen 1 müfettişin ardından Aydın Valiliği de başlatılan idari soruşturma kapsamında 2 maarif müfettiş görevlendirdiğini duyurdu.

Aydın Ses Gazetesi’nin yaptığı habere göre;  Aydın Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Aydın Efeler ilçesi Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdunda 26/10/2023 tarihi, saat 00:00 civarlarında bir asansör kazası meydana gelmiş olup konuyla ilgili incelemeler/soruşturmalar devam etmektedir. Öğrencimiz Zeren Ertaş, asansör kazası sonucunda maalesef hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Valiliğimiz tarafından idari soruşturma yapmak üzere derhal 2 maarif müfettişi görevlendirilmiştir. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığımızca bir müfettiş görevlendirilmiştir” ifadeleri kullanıldığını belirtti.

YURT MÜDÜRÜNE GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA

Afyon’da Belediye Halk Otobüsleri Alarm Veriyor! Afyon’da Belediye Halk Otobüsleri Alarm Veriyor!

Yurt müdürü E. Ç.’nin soruşturmanın selameti ve sağlıklı yürütülebilmesi için görevinden uzaklaştırıldığı belirtilen açıklamanın devamında, “Asansörde bulunan diğer öğrencilerimizin genel sağlık durumları iyi olup, herhangi bir sağlık problemleri bulunmamaktadır. Hayatını kaybeden öğrencimiz Zeren Ertaş’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Konu tüm yönleri ile hassasiyetle takip edilmektedir” dedi

Editör: Afyon ZAFERİM