Arslan’dan 300 Milyar Dolar Yorumu: Kılıçdaroğlu’na 300 Dolar Birle Teslim Etmezler

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Dr. Hasan Arslan Sinanpaşa’da Düzağaç’ta Pazar yerindeki esnafları, tekstil fabrikasını, Sinanpaşa’daki sanayi esnafını, Sinanpaşa Devlet Hastanesini, Güney beldesini ziyaret etti. Arslan ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamada “Kılıçdaroğlu’na 300 dolar birle teslim etmezler” diye konuştu.

Sinanpaşa’da ziyaretlerini sürdüren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Dr. Hasan Arslan Düzağaç’ta tekstil fabrikasını ve Pazar yerini ziyaret etti.

“Kılıçdaroğlu’na 300 dolar birle teslim etmezler”

Buralarda yaptığı ziyaretlerde bir açıklama yapan Arslan “Ekonomi kötü diyen muhalefet, ülkemizde hazinemizde para var” diyor. Bunların cumhurbaşkanı adayı 300 milyar dolar bulduğunu söyleyip duruyor, ama ne yapacağını, projeleri ne, o parayla hangi yatırımları yapacağını söyleyemiyor.

Söyleyemez, çünkü ne bu ülke için bir projesi var ne de bulduğunu söylediği para. Allah aşkına dünya üzerinde Kılıçdaroğlu’na bırakın 300 milyar dolar vermeyi 300 dolar teslim edecek biri var mı?

Zira karşımızda hızlı trene soğan fiyatını soran bir muhalefet ile karşı karşıyayız” dedi.

“Emtia ile ekonomi kıyaslanmaz”

Arslan, “Sürekli olarak ekonominin emtia fiyatları ile ve başka ülkelerle kıyaslanması muhalefetin çaresizlikten kullandığı argümanlar içinde biridir. Bakınız 2002 yılında bir Amerikan vatandaşı 100 dolarak 11,14 gram altın alabiliyorken bugün 1,58 gram altın alıyor. Sürekli olarak 2002 ve 2023 yılı çeyrek altın fiyatını örnek verenlerin dünya üzerinde emtia fiyatlarının de dününü bugünün bilmesi gerekiyor ancak bunlar işlerine gelmiyor” diye konuştu.