Pendik Şeyhli Mahallesi Sanat Sokak'ta meydana gelen olayda, park halindeki Turex firmasına ait servis minibüsü sabah saat 10.30 civarında bilinmeyen bir sebeple yanmaya başladı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine polis ve itfaiye ekipleri hızla olay yerine ulaştı. Polis, güvenlik önlemleri alırken, itfaiye yangını söndürme çalışmalarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Ancak bu sırada İHA muhabirinin çekim yapmasına, aracın firma yetkilisi tedirgin bir tepkiyle karşılık verdi. Gazeteciye saldıran yetkili, kamerasına vurarak, "Çekme, benim firmamın arabası, çekme diyorsam çekme, bu araçlar kimin olduğunu biliyor musun," şeklinde bağırarak gazetecinin çekimini engellemeye çalıştı. Duruma polis ekipleri müdahale ederek, saldırgan şahsı olay yerinden uzaklaştırdı.

Hangi AK Partili Belediye Başkanı hangi AK Partili Vekilin önünde hangi AK Partili belediyeyi yerin dibine geçirdi? Hangi AK Partili Belediye Başkanı hangi AK Partili Vekilin önünde hangi AK Partili belediyeyi yerin dibine geçirdi?

Olay hakkında bilgi veren şahitlerden Nurullah Kılıç, yangın sırasında basının yer aldığına ve firma müdürlerinin gazetecilere müdahalesinin anlamını sorguladığını ifade ederken, İsmail Kocabaş ise minibüsün nasıl alev aldığını ve itfaiyenin hızlı müdahalesini aktardı. Yangının ve ardından yaşananların soruşturması sürüyor. İHA 

Editör: Cemile Kaytan