Arabacı ilçelerde büyük coşkuyla karşılandı

Afyonkarahisar İYİ Parti Milletvekili aday adayı Mustafa Enis Arabacı ilk ilçe ziyaretini Bolvadin, Çay ve Çobanlara yaptı. Büyük bir coşkuyla karşılanan Arabacı gördüğü ilgiden memnun oldu.

Bolvadin ziyaretinde İlçe Başkanı Süleyman Toker, ilçe yönetimi ve partililer tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. İlçe binası önünde toplanan İYİ Parti Bolvadin İlçe Yönetimi ile tek tek tokalaşarak kucaklaşan Mustafa Enis Arabacı’ya çiçek ve plaket verildi. İlçe Başkanı Süleyman Toker, “İYİ Parti’ye sizin gibi şehrin her yerinde bilinen birinin katılması bize güç ve moral verdi. Milletvekili adayımız Mustafa Enis Arabacı diye gururla söylüyoruz. İyi ki aramıza katıldınız” dedi.

Mustafa Enis Arabacı, “Bu kadar sıcak ve coşkuyla karşılamanız beni son derece mutlu etti. Bolvadin benim ilk ilçe ziyareti yaptığım yer oldu. Sizin bu sıcak ve samimi karşılamanızdan sonra ne kadar doğru bir yerde olduğumu bir kez daha anladım. Hep birlikte Afyon’da ve Türkiye genelinde partimizi 1. Parti yapmak için çalışacağız. Bolvadin’in sorunlarını Süleyman Başkan bana anlattı. Birlikte hepsinin üstesinden geleceğiz” dedi.

Partide yapılan görüşmeden sonra İlçe Başkanı Süleyman Toker ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Milletvekili aday adayı Mustafa Enis Arabacı Bolvadin sokaklarında esnaf ziyareti yaptı. Arabacı girdiği iş yeri ve sokaktaki birçok kişi gelip elini sıkıp sarılarak destek verdi. Arabacı girdiği bir kahvede oturup çay içerken orada bulunanlarla sohbet etti. Bolvadin’de yaşanan insanların sorunları ve taleplerini dinledi.

Bolvadin’den Çay’a geçildi

Mustafa Enis Arabacı’nuın Bolvadin’den sonraki durağı Çay İYİ Parti İlçe Başkaşkanlığı oldu. Yağmura rağmen Çay ilçe yönetimi Arabacı’yı parti girişinde karşıladılar. İlçe Başkanı Cemil Arısoy, yönetim kurulu üyelerini tanıttıktan sonra Çay’ın sorunlarını anlattı. Arısoy, “Çay bir zamanlar SEKA fabrikası varken bölgenin en refah ve büyük ilçelerinden biriydi. SEKA’nın kapanmasından sonra ilçede özellikle gençler kalmaz oldu. Okumak için giden çocuklarımızın birçoğu geri gelmiyor, gençlerimiz askere gidip orada uzman asker olarak kalıyor. İş olanaklarının olmamasından uzman oluyorlar” dedi.

Mustafa Enis Arabacı, İlçe Başkanı Cemil Arısoy ve ilçe yönetimini dinledikten sonra, “Özellikle gençlerin iş bulamaması en büyük sorunların başında geliyor. Bu yaşadıklarımız kader değil. Daha iyi bir hayat mümkün. O daha iyi hayatı hep birlikte inşa edeceğiz. Bizim ve sizin gayretlerinizle çevremizden getireceğimiz her bir oy yeni bir hayatın kapısını aralayacak. Kendinize güvenin, biz bunu başaracağız. Gittiğim her yerde gençler iş bulamadıkları için askerde kalıp uzman asker olarak devam ettiklerini duyuyorum. Herkes okuduğu eğitimini aldığı işi yapması lazım” diye konuştu.

Nitelikli tarım yapılmalı

İlçe ziyaretlerini Çobanlarda sürdüren Arabacı’yı İlçe Başkanı Ahmet Uysal ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Başkan Uysal, yönetim kurulu üyelerini tanıttıktan sonra çalışmalar ve ilçenin genel sorunları hakkında bilgi verdi. Mustafa Enis Arabacı, “Afyonkarahisar yatırımda öncelikli ve avantajlı bir yer. Burası bir tarım ve hayvancılık merkezi. Ama insanlar tarım ve hayvancılıktan uzaklaşmışlar. Nitelikli tarım ve hayvancılık yapılması için bazı çalışmalar yapıp projeler üretmemiz lazım” diye konuştu.