“Annelerimiz toplumun temeli olan ailenin de var edicisidir.”    

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in basın açıklamasıdır.

Taklalar atarak tarım arazisine giren otomobilin sürücüsü yaralandı Taklalar atarak tarım arazisine giren otomobilin sürücüsü yaralandı

            “1950 ve 2000 yılı arasındaki 50 yılda Almanya ve Japonya gibi 2. Dünya savaşından ağır hasarla çıkan ülkeler teknoloji ve sanayiyle kalkınırken ülkemizde “Yeter söz milletindir” diyerek milletin sesi olan Adnan Menderes gibi niceleri idam edildi ve demokrasiye ağır darbeler vuruldu. Biz 1 adım dahi atamazken doğuda ve batıda uzaya, aya insan gönderme yarışı devam ediyordu. Bütün bu yaşanan darbeler, idam edilen canlar, milletin değerlerine, inançlarına uzatılan ellere karşı milletin sesi olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yeniden “Yeter söz milletindir” diyerek artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını dünyaya haykırdı. Aradan geçen 21 yılın sonunda bugün Uzaya milletimizden birini gönderiyor son 40 yılımızı kana bulayan terör örgütünün sonunu getiriyoruz. Artık kapılarda istihbarat için teknoloji için beklemiyor kendimiz üretiyoruz. 21 Yılda özellikle vesayetçileri tarihe gömdüğümüz 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından sayısız reformu milletimizin özlemi olan yerli arabamızı ve İHA, SİHA, Milli Muharip Uçak, dünyanın ilk İHA ve SİHA gemisi gibi  nice projeleri başarıyla tamamladık. İşte bu 50 yılda vatanımızın üstünden hiç elini çekmeyen sömürgeci devletler son 20 yılımızda da her yönden saldırılarına devam ettiler ancak başarılı olamadılar. Yaptırımlarla, ambargolarla geri bırakmak istediler ancak 20 yıla 100 yıllık hizmeti sığdırdık. Bu yükselişi hazmedemeyen engellemeye çalışan Gezi Parkı’nda, 15 Temmuz’da başaramayanlar bugün zorbalıkla bu millete karşı kazanamayacağını anlayarak fonlarını şer ittifakına çevirdi. Kapalı kapılar arkasında kirli planlar yapan şer ittifakı 20 yıldır bitirmek için canla başla çalıştığımız terörle kol kola girenlere sözler verdi. Kaset kumpaslarıyla yeniden demokrasiye darbe vurdu. 14 Mayıs tam da bunlara karşı cevap verme vaktidir. Aziz milletimiz bütün bu yaşananları değerlendirerek gerekeni gerektiği gibi yaparak zillet ittifakına ve arkasındaki ne idüğü belirsizlere meydanı bırakmayacaktır. Bütün yaptıklarımız bugüne kadar söz verdiklerimizdi. Bugünden sonra da sözünü verdiğimiz herşeyi gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, AK Parti’dir.

            14 Mayıs aynı zamanda cennetin ayakları altında olan annelerimizin günüdür. Bizleri sevgisiyle var eden, yetiştiren ve hiçbir karşılık beklemeyen annelerimiz toplumun temeli olan ailenin de var edicisidir. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 14 Mayıs Anneler Günü’nü tebrik ediyor, ebediyete irtihal etmiş annelerimizi rahmetle anıyorum. Bugüne kadar onlar için gerçekleştirdiğimiz reformlara yenilerini ekleyerek yolumuza devam edeceğiz.