ANALİG Judo Grup Müsabakaları sona erdi

Afyonkarahisar, Türkiye'nin spor şehirlerinden biri olarak adını bir kez daha duyurdu. Anadolu Yıldızlar Ligi kapsamında düzenlenen Judo Grup müsabakaları sona erdi ve dereceye giren sporcular ödüllerini Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'ndan aldı.

Müsabakalar boyunca heyecan dolu maçlara sahne olan judo müsabakalarında ilimizi temsil eden sporcular, büyük bir başarı elde etti. Mustafa Cimbil, 46 kg kategorisinde gösterdiği üstün performansla birinci oldu ve altın madalyanın sahibi oldu. Cimbil, rakiplerine karşı üstün tekniği ve mücadeleci ruhuyla dikkatleri üzerine çekti.

Diğer bir başarılı sporcu ise Sudenaz Bakacak oldu. Bakacak, 52 kg kategorisinde mücadele ederek ikinci sırayı elde etti ve gümüş madalya kazandı. Rakiplerine karşı gösterdiği mücadeleci tutumuyla dikkatleri üzerine çeken Bakacak, Afyonkarahisar'ı gururlandırdı.

Ödül töreninde Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti. Kasapoğlu, sporcuların gösterdikleri başarıdan dolayı gurur duyduğunu belirterek, onları tebrik etti. Ayrıca, sporcuların ilerleyen süreçlerde azimle çalışarak Avrupa’da ve Dünya Şampiyonasında ülkemizi Judo branşında temsil edeceklerine ve Türk Bayrağını dalgalandıracaklarına inandığını vurguladı. Açıklamalarına devam eden İl Müdürü Kasapoğlu: “Allah’ın izniyle bir müsabakamızın daha sonuna geldik. Gayet keyifli maçlar seyrettik. İlimizden müsabakalara katılan Mustafa Cimbil 46 kiloda birinci oldu. İnşallah Çanakkale’de düzenlenecek olan yarı final müsabakalarında da başarıya ulaşacak ve ilimizi final müsabakalarda temsil edecek. Buna tüm kalbi duygularımla inanıyorum. Bu süreçte, sporcumuza ve antrenörü Zehra Aslan’a çok teşekkür ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.

Afyonkarahisar, Judo Grup müsabakalarıyla bir kez daha sporun merkezi haline geldi. Bu başarılar, ilimizdeki sporun gelişimine katkı sağlayacak ve genç sporcular arasında ilham kaynağı olacak.