Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin (AKÜ) Turizm Fakültesi kapsamında düzenlediği 'Akademi, Sektör ve Öğrenci Buluşmaları" serisinin yeni ayağı, "Manda Sütünden Üretilen Ürünlerin Özellikleri" konulu bir seminer oldu. Bu önemli buluşma, Reha Kora Konferans Salonu'nda başarıyla gerçekleştirildi.

Bu etkinlikte, AKÜ Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nden Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Kılınç, katılımcılara manda sütünün özelliklerini ve bu sütten elde edilebilecek ürünlerin üretim süreçlerini aktardı. Dr. Kılınç'ın semineri, manda sütü ve ürünlerinin potansiyeli hakkında kapsamlı bilgi edinme fırsatı sunan bir platform oldu.

Kamyoncular tesis yetersizliğinden sıkıntı yaşıyor! Kamyoncular tesis yetersizliğinden sıkıntı yaşıyor!

Seminerde ayrıca, Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sandıkcı, Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Elemanı Doç. Dr. Gonca Aytaş ile diğer akademik personel ve çok sayıda öğrenci de hazır bulundu. Bu program, akademik çevreler ve öğrenciler arasında bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı bir platform olarak hizmet verdi.

Etkinliğin son bölümünde katılımcılara, manda sütünden üretilen ürünler ve bu konuda merak ettikleri konular hakkında sorular sorma imkanı tanındı. Bu etkileşimler sayesinde, seminerde tartışılan konular hakkında daha derinlemesine ve detaylı bilgi edinme fırsatı sunuldu. Seminer, soru-cevap kısmının ardından sona erdi. >>AFYON ZAFER