Akharım kararını vermiş “Oylar Hocaya”

Afyonkarahisar İYİ Parti Milletvekili adayı Mustafa Enis Arabacı seçimlere sayılı günler kala aralıksız çalışıyor. Milletvekili adayı Okşan Efe Ulusoy ile birlikte Sandıklı’nın Akharım beldesinde esnaf ve pazar ziyareti yaptılar, Akharımlılar, “Oylar Hocaya” diye tam destek verdiler.

Seçim çalışmasını Sandıklı ilçesinde sürdüren Mustafa Enis Arabacı’nın ilk durağı Akharım beldesi oldu. Belde meydanında kurulan pazara Okşan Efe Ulusoy, Sandıklı İYİ Parti İlçe Başkanı Emir Erkalan, Sandıklı eski Belediye Başkanı İsmail Elibol ve parti teşkilatından isimler katıldı. Akharım pazarında pazarcı esnafı ve alışverişe gelen vatandaşlarla çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Vatandaşların en fazla şikayet ettikleri konu, “Seçim zamanı gelip bir daha kimse uğramıyor” oldu.

Mustafa Enis Arabacı, “En fazla karşılaştığımız soru seçim zamanı gelip bir daha uğramamak oluyor. Benim evim, işim, ailem Afyonkarahisar’da. Bir yere gitmek gibi bir şansım yok. Okşan Efe Ulusoy’da aynı durumda kendisini zaten yakından tanıyorsunuz buradan sizin aranızdan çıkmış biri. Onun ve eşinin eczanesi de burada bir yere gitmek gibi bir şansı yok. Size Mustafa Enis Arabacı sözü. 2 ayda bir gelmezsem gelim karşıma dikilin ve bu sözümü hatırlatın” diye konuştu.

Türkiye 100 yıldır demokrasi, cumhuriyet, adalet ile yönetiliyor diyen Mustafa Enis Arabacı, “Bu güne kadar olduğu gibi bundan önceki hükümetlerde zamanın imkanları ölçüsünde bu ülkeye yatırımlar yaptılar. Ülkenin gelişmesi, halkın kalkınması için projeler yaptılar. Bu ülke için kim bir çivi çakmışsa Allah razı olsun. AK Parti’nin de iyi yaptığı şeyler oldu. Ancak Cumhurbaşkanlığı sisteminin 5 yılda ne kadar sakıncalı bir yönetim sistemi olduğu ortaya çıktı. Tek adam rejimine doğru gidiyoruz. Biz İYİ Parti olarak bu gidişe bir dur demek için yola çıktık. Sizlerin desteği ile yeniden güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek için hep birlikte çalışmalıyız” dedi.

Pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlardan sonra esnaf ve kahve ziyaretleri yapan Mustafa Enis Arabacı ve Okşan Efe Ulusoy’a sıcak ilgi gösteren Akharımlılar, “Hocam ülkenin halini görüyoruz. Hayat pahalılığı aldı başını gidiyor. Eskiden çuvalla aldığımız soğanı şimdi neredeyse tane ile almaya başladık. Karpuzu dilimle satıyorlar. Yetti artık bunlara bu kadar zaman bizde destek verdik ama yetti artık. Ülkenin bir nefes alması için değişim şart. Hiç merak etmeyin hocam bir oy Meral’e bir oy Kemal’e. Özellikle de oyumuz sizin gibi değerli isimlere. Etrafımızda birçok kişi partisine bakmaksızın oyumuz hocaya diyorlar” diye konuştular.