Akar, “Ben bu davaya elimi değil başımı, gövdemi koymaya geldim”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı, Yüksek Mimar Anıl Halis Akar’ın aday adaylığını açıkladı.

Anıl Halis Akar’ın, toplantıda yaptığı açıklama:

“SAYIN İL BAŞKANIM-İLÇE BAŞKANLARIM

CESUR YÜREKLİ YOL ARKADAŞLARIM … DEĞERLİ BASIN EMEKÇİLERİ …

Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Sizleri aramızda görmekten onur ve gurur duyuyorum.

Bugün benim için en mutlu olduğum gün. Ana ocağı ve baba ocağım, çocukluğumdan bu yana ailecek emek verdiğimiz, Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarımla birlikte olmanın gururunu yaşamaktayım.

Partimize milletvekili, il ilçe başkanı ve yönetici olarak görev almış tüm büyüklerimi buradan selamlıyorum.

Büyük zaferin meşalesinin yandığı Afyonkarahisar da Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını sizlerden alacağım güç ve enerji ile göklere dikeceğiz. İnşallah.

İşte bu yüzden partili büyüklerimin talebi üzerine ben bu davaya elimi değil başımı, gövdemi koymaya geldim. Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı olarak destek ve dualarınızı almak için huzurunuzdayım.

Değerli yol arkadaşlarım:

Sandıklı İlçesinde Anadolu Lisesi bitirdikten sonra İstanbul Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdim. Haliç Üniversitesinde yüksek lisansımı tamamladım. Şu anda da Yakın Doğu Üniversitesinde Doktora çalışmalarına devam ediyorum. 11 yıl Türkiye’nin en başarılı belediyesi olan Kadıköy Belediyesinde görev yaptım. İstanbul Mimarlar Odası Yönetiminde 2 dönem görev aldım. Şuhut Kültür Dayanışma Derneğinde 2.Başkanlık yaptım. Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Üyesi olarak Radyomuz GÜN FM de mesleki programlar yaptım.

Sözlerime başlarken CESUR YÜREKLİ YOL ARKADAŞLARIM diye seslendim sizlere..

Böylesi bir zamanda baskı ve yasakların tavan ettiği, tek adam yönetiminin hüküm sürdüğü bir dönemde Cumhuriyet Halk Partili olmak mangal gibi yürek ister

İŞTE SİZ CESUR YÜREKLER HUZURUNDA SAYGIYLA EĞİLİYORUM.

Değerli yol arkadaşlarım:

21 yıldır yaşanan olayları hepimiz biliyoruz. AKP İktidarı çiftçiyi perişan etti. Esnafları batırdı. Tüccarı bankaların kapısına mahkum etti. Her üniversite mezunu üç gencimizden biri işsiz kaldı. Emeği ile geçinen dar gelirli perişan oldu. Emekliye bir dokun bin ah işit.

Yakın zaman çok şiddetli depremler yaşadık. Yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet diliyorum. Deprem bölgesine gittim. Oradaki acı tabloyu bizzat gördüm. Denetimsizlik vurdumduymazlık ve liyakatsızlık sonucu binlerce yurttaşım yaşamını yitirdi. Hepsine Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

Biz umutsuzluk yaymak yerine umudu yeşertmek zorundayız. Bu ülkenin umudu Cumhuriyet Halk Partisidir. Bu ülkenin umudu Millet İttifakıdır.Bu ülkenin umudu Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Millet İttifakında yer alan dostlarımızla birlikte bu iktidara son vermenin zamanı geldi artık.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ve Millet İttifakından çıkan projelerimizi kapı kapı, sokak sokak gezerek anlatmak zorundayız. Karanlığın sonrası aydınlıktır.

Ben bir genç olarak çocuklarımızın geleceğini aydınlatmaya, karanlığa karşı bir mum yakmaya yola çıktım. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayımız, Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun izinde inşallah bu yolu başarıyla tamamlayacağız.

Şimdi sevgili dostlar:

Karanlığı aydınlığa çevirmeye var mıyız?

Cumhuriyet Halk Partisini Afyonkarahisar’da birinci parti etmek için gece gündüz kar çamur demeden çalışmaya var mıyız?

Millet İttifakını İktidar yapmaya hazır mıyız?

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı - Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmaya hazır mıyız?

-------------------------------------------------------------------

Sevgili dostlar,

Dünya Lideri, Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Milletin İstiklalini yine milletin azmi ve kararı kurtaracaktır.

Şimdi söz sizde.

Şimdi söz hepimizde.

Unutmayın ki tarihin en güzel yerinde son sözü hep inananlar ve direnenler söyler.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Yolumuz ve yolunuz açık olsun.

Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum

Allah’a emanet olunuz…

Kalın sağlıcakla…”

Anıl Halis AKAR

Yüksek Mimar

Tel:05304027037

e-mail: [email protected]