AK PARTİ’DE COŞKULU BAYRAMLAŞMA TÖRENİ

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Gedik Ahmet Paşa Medresesi (Taş Medrese) bahçesinde gerçekleştirilen bayramlaşmaya; AK Parti ana kadame mensuplarının yanı sıra; milletvekilleri, milletvekili adayları, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, İGM üyeleri, teşkilat mensupları ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen parti bayramlaşmasına partililer yoğun ilgi gösterdi. Milletvekilleri ve milletvekili adayları tarihin en önemli seçimi olduğunu vurguladıkları 14 Mayıs seçimlerinde hizmetin devamı için Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi gerektiğini ifade ettiler.

PARTİLİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Bayramlaşma programına; AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Milletvekili adayları Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, Dr. Hasan Arslan, Av. Ferda Ertürk, Dr. Hakkı Öztürk, Ethem Karahan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, bazı Belediyelerin ve ilçelerin başkanları, il yönetim kurulu, gençlik ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“ZAFERİN HAZIRLIKLARINI YAPIYORUZ”

Bayramlaşma programının açış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. Ramazan Bayramını kutlayan Uluçay, “Ramazan Bayramı’nız mübarek olsun. Rabbime binlerce şükür olsun ki Ramazan ayını çok güzel bir şekilde idrak etmeyi bizlere nasip etti ve Ramazan Bayramı’na kavuşturdu. İnşallah deprem bölgesinde ailesini kaybeden depremzedelerimizi Rabbim onları ahirette birlikte beraberlik içerisinde karşılaştırsın. Onlara sabırlar ihsan eylesin. Güç kuvvet versin. Biz her zaman tüm depremimizi de ailelerimizin yanındayız. Afyonkarahisar olarak da yanında olmaya devam edeceğiz. Rabbim onlara sabır versin diyorum. Bayramı tebrik ederken yine yeni bir bayram hazırlığı içerisindeyiz. 14 Mayıs Bayramının inşallah şimdiden çalışmalarını başlatalım, gayretle çalışmalarımızı daha da arttıracağız. Ramazan ayında idrak ettikten sonra hem teşkilatlarımızı hem belediyelerimiz olmak üzere 18 ilçemizi ziyaret edeceğiz. İnşallah orada da coşkulu bir şekilde adeta miting havasında bayramlaşma gerçekleştireceğiz. Tüm teşkilatlarımızda kırgın olanlar varsa, partimize, bizler onları bir, bir dolaşarak seçim çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kırgın olanlarımız varsa partimize kazandıralım. 14 Mayıs 2203 yolunda da inşallah hep beraber zafere ulaşalım diyorum. Rabbim inşallah nice bayramlara hep beraber ulaşmayı nasip etsin. Sayın Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin diyorum.” dedi.

“İNŞALLAH AK BİR SAFYA AÇACAĞIZ”

Önceki dönem AK Parti Milletvekilleri Halil Ürün ve Ahmet Koca tüm partililerin bayramını kutladılar. İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban’a katılımcıların bayramını kutladı. Çoban, “Bayramımız mübarek olsun. Sadece ülke insanımıza değil inşallah tüm dünya Müslümanlarına hem de dünya insanına inşallah bu bayram huzur getirsin, mutluluk, sağlık, bolluk, bereket getirsin. 6 Şubat’ta gerçekten son bin yılın en büyük felaketlerinden birisini yaşadık. Ama sağ olsun Cumhurbaşkanımızın önderliğinde kamu kurumlarımızın özellikle belediyelerimizin destekleriyle bu yaraları çok ciddi anlamda sarmaya başladık. Tabii devletimizin kamu kurumlarımızın, belediyelerimizin faaliyetleri çok önemliydi. Ama milletimizin fedakârlığı da her şeyin üzerindeydi. Dünyada böylesine yardıma koşan, bıkmadan, usanmadan, yorulmadan orada var olan başka bir millet yoktur. Ne mutlu bize ki, böyle bir milletin ferdiyiz. İnşallah nasıl 6 Şubat’tan alnımızın akıyla çıkmışsak sonrasında ülkemizi, insanımızı müjdelere boğmuşsak da inşallah 14 Mayıs akşamından da ak bir safayla çıkacağız.” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEYECEK”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Allah’tan nice bayramlara sağlıcakla erişmeyi diledi. Zeybek, “Bayramımız mübarek olsun. İl Genel Meclisi Başkanımızın da ifade ettiği üzere 6 Şubat’taki depremde üçüncü günden itibaren Afyonkarahisar Belediyesi olarak Hatay merkezde günlük 15 bin kişiye yemek çıkaracak bir çadırımızı kurduk. Yaklaşık 1,5 ay Hatay merkezde kaldık. Daha sonra ekiplerimizi İskenderun’a çektik. Üç yüze yakın belediye personelimiz sadece Afyonkarahisar Belediyesi’ne ait 85 kamyon ve iş makinası hala orada. Hatay merkezde, İskenderun’da görevlerini yapıyorlar, çalışmaya devam ediyorlar. Büyük bir felaket yaşadık. İngiltere’den gelen arama kurtarma ekibi başkanı aynen şunu söylüyor. ‘Eğer bu deprem İngiltere’de olsaydı İngiliz hükümeti bunun altından kalkamazdı.’ diyor. Gerçekten çok güçlü bir devletimiz var, çok güçlü bir cumhurbaşkanımız var. Sadece Cumhurbaşkanımızın talimatıyla AK Partili tüm belediyeler deprem bölgesindeydi. Hala görevlerinin başındalar devam ediyorlar. Hatay tamamen temizlenene kadar da biz Hatay’la eşleştik. Hiçbir araç gereç, alet, makine hiçbirisi gitmeyecek burada dediler. Ekiplerimiz orada çalışmalarına devam ediyorlar. Cenab-ı Hak böyle bir felaketi ülkemize, tüm insanlığa bir daha yaşatmasın diyorum. Güçlü bir devletimiz, güçlü bir Cumhurbaşkanımız var dedik. Bu gücü 14 Mayıs seçiminde bizlerin destekleriyle inşallah Cumhurbaşkanımızı tekrar başımıza getirerek AK Parti iktidarının hizmetlerine devam etmesi açısından hepimizin yükü görevi ağır. Bunun bilincindeyiz. Karşımızda yedi düvelle mücadele eden bir Cumhurbaşkanımız var. İnşallah bu millet Cumhurbaşkanımızın başını önüne eğdirmeyecek. Bunu yakinen görüyoruz, gezdiğimiz yerde halkımıza yapmış olduğumuz iş istişarelerde de halkımıza aynen ifade ediyorlar. Ramazan’ı dolu dolu geçirdik. 48 mahallemizde mahalle iftarlarımıza devam ettirdik. Bundan da son derece memnunuz. Cenab-ı Hak birlikteliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın. Hainlere de fırsat vermesin.” şeklinde konuştu.

“CUMHURBAKŞANIMIZI YÜZDE 55 OYLA YENİDEN SEÇTİRECEĞİZ”

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve altıncı sıra milletvekili adayı Ethem Karahan şöyle konuştu: “Bayramımız mübarek olsun. Tabii bir duamız daha var. İnşallah ikinci bayramımızı 14 Mayıs’ta kutlamayı Rabbim hepimize nasip etsin. Nice bayramlara teşkilatımızla, sevdiklerimizle, ailemizle beraber Rabbim ulaşmayı nasip etsin. Başkanlarımız bahsetti devletimizin büyüklüğünden. Ben de biraz önce buraya gelirken sosyal medyada, twitterda bir açıklamaya denk geldim. Terör örgütü elebaşı Salih Müslim bir açıklaması var. Diyor ki ‘Eğer Tayyip Erdoğan’dan kurtulursak bizi diyor iyi günler bekliyor. Eğer diyor Tayyip Erdoğan’dan kurtulursak bu bölgede kartlar yeniden dağıtılacak. Şu anda bizim üzerimizde İHA uçuyor, SİHA uçuyor, biz rahat hareket edemiyoruz.’ Ben de buradan o terörist elebaşına ve içerideki açık ve gizli tüm destekçilerine sesleniyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde işte bizler siz gibi teröristleri rahatsız etmeye bu can bu tende olduğu müddetçe devam edeceğiz. Rabbim hainlere fırsat vermesin. Rabbim bütün oyunlarını, bütün tuzaklarını başlarına yıksın. Allah’ın izniyle bizler bütün teşkilatlarımız olarak, ilçesi, beldesi, kadını, gençliği, belediyesi tüm ekip arkadaşlarımızla, bütün yol arkadaşlarımızla mücadelemize durmadan, yorulmadan devam edeceğiz. Bizim başarımızı gösterecek olan bir husus vardır. İnşallah Cumhurbaşkanımıza hani bir seçim sistemi var. Yüzde 50 artı biri alan Cumhurbaşkanı olacak. Yok, başkanlarım, yok kıymetli yol arkadaşlarım, yüzde 50 artı bir yetmez. En az yüzde 55 Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı seçtireceğiz. Afyonkarahisar’da yüzde 69 olan oy oranımızı en az yüzde 80’e çıkaracağız, çıkarmak için çalışacağız. 2018 yılı seçiminde şehrimizden üç tane milletvekilimizi parlamentoya gönderdik. İnşallah 2023 seçimlerinde önce Ferda Başkanımızı, sonra Hakkı Hocamızı, beş tane milletvekilimizi Afyonkarahisar’dan parlamentoya göndereceğiz. Göndermek için gece gündüz hep birlikte çalışacağız inşallah.”

“CUMHURBAŞKANIMIZA GÜÇLÜ BİR TEMSİL İMKÂNI VERECEĞİZ”

AK Parti beşinci sıra milletvekili adayı Dr. Hakkı Öztürk yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hepimiz için, milletimiz, devletimiz için birlik, dirlik ve beraberlikle Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Bu bayram sevincini maalesef buruk olarak yaşıyoruz. 6 Şubat’ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet dilerken depremden etkilenen bütün kardeşlerimizle birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve iradesinde millet ve devlet olarak bu yaraları hep beraber sarmaya muktedir olduk. Rabbim inşallah bir daha böyle acılar göstermesin. Bildiğiniz gibi 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerle ilgili Ethem Karahan kardeşim çok güzel temennilerde bulundu. Bizler de arzu ediyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımızın önemli bir farkla cumhurbaşkanı seçildiği milletvekili seçimlerinde ise beş milletvekilinin değil, Ethem kardeşimizle beraber altı milletvekilini de meclise göndererek Sayın Cumhurbaşkanımızı mecliste güçlü bir temsil imkânı vereceğinize inanıyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”

“HALKIMIZ KOALİSYONLAR VE İSTİKRARSIZLIKLARA ASLA GEÇİT VERMEYECEKTİR”

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı dördüncü sıra milletvekili adayı Av. Ferda Ertürk, tüm partililerin Ramazan Bayramını kutladı. Ertürk şöyle konuştu: Mübarek Ramazan-ı Şerif Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyor, yüce Rabbimden daha nice bayramlara birlik, beraberlik, sağlık, huzur ve afiyet içerisinde erişebilmeyi niyaz ediyorum. Malumunuz olduğu üzere çok mübarek bir ayı Rabbimizin başka hiçbir ümmete nasip etmediği Ramazan-ı Şerif ayını idrak ettik. Oruçlarımızı tuttuk, zekâtlarımızı verdik. Ama ferdi ibadetlerimizin yanında üstat Sezai Karakoç’un da deyimiyle İslam ümmetini bir araya getiren, İslam ümmetini yeniden dirilten bir aydan çıktık. Bu ayın bereketiyle inşallah birlik, beraberliğimizin daha da katlandığı Ramazan-ı Şerif’teki birliktelik ruhundan aldığımız güçle 14 Mayıs gibi önemli bir seçimi hep birlikte yürüyoruz. Üç haftalık bir süremiz var önümüzde ve ben inanıyorum ki bizim teşkilatımız, bizim hemşerilerimiz inşallah teröre geçit verenlere, terörle kol kola yürüyenlere, bizim başörtümüze bez parçası deyip de seccademize ayakkabılarıyla kirletenlere, LGBT Türk aile yapısını bozmaz diyenlere ve ülkemizi kaosa sürüklemek, koalisyonlar ve istikrarsızlıklara sürüklemek isteyenlere asla geçit vermeyecektir. Bunun için de gece gündüz sahada çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Bu önemli seçime giderken sizlerden ricamız kadınıyla, gençliğiyle, ana kademesiyle şu günlerimizi çok hızlı değerlendirmemiz, gecesini gündüzüne katarak Allah’ın izniyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Afyonkarahisar’a verdiği değeri birinci ağızdan Afyonkarahisar’dan sandıkları gümbür, gümbür göndermemiz olacaktır inşallah. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta ilk mitingini Afyonkarahisar’dan yola çıktığı ilk günkü gibi Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize güvenerek başlattı. Biz de bu güveni inşallah boşa çıkarmayacak ve hep birlikte 2003’DE olduğu gibi inşallah Ethem kardeşimizi de tüm milletvekili adaylarımızla birlikte aramıza alarak mecliste kutlayacağız.

“21 YILDIR YAPTIKLARIMIZ ORTADA”

AK Parti üçüncü sıra milletvekili adayı Dr. Hasan Arslan yaptığı konuşmada şunları ifadelere yer verdi: “Bayramın hayırlara vesile olmasını temenni eder, 14 Mayıs akşamı Türkiye Yüzyılının sıçrayacağı akşam olmasını temenni ederim. AK Parti Milletvekili ikinci sıra milletvekili adayı İbrahim Yurdunuseven, bayramlaşmaya kadar gelerek kendilerine destek veren tüm Afyonkarahisarlılara teşekkür ederek bayramlarını kutladı. Yurdunuseven şunları kaydetti: “Siyasi partiler iktidara talip olmak için varlardır. Hükümet olmak isterler, çalışmak isterler, milletine, devletine hizmet etmek isterler. Fakat bakıyoruz, Millet İttifakı dediğimiz bu siyasi partiler bir araya gelmişler ne diyorlar? Teröristleri salıvereceğiz diyorlar. Efendim işte terörist başını salıvereceğiz diyorlar. Hatta bir şerefsizin heykelini dikeceğiz diyorlar. Yüz yıllık cumhuriyeti yıkacağız diyorlar. Kendilerine göre özerklik vereceğiz diyorlar. Tüm belediyelere doğuyu parçalayacağız, dağıtacağız, federasyon yapacağız diyorlar. Ve işte başlarında bulunan adayı da olan dün millet ittifakı adayı da olan şahıs da sabah söylediğini akşam inkar ediyor. Sabah söylediğinin akışına akşam başka bir şey söylüyor. Son dönemde de tutturmuş. 300 milyar para getirdim diyor. Neredeyse o para. Göremiyoruz. Bir de çok garip. Diyor ki bu para uyuşturucu baronlarının helal parası diyor. Nasıl bir helalse, helal haram kavramları nasılsa ne biliyorlarsa onu anlayamıyoruz. Maalesef böyle adayla muhatabız. Allah muhafaza çok yanlış işler, çok yanlış söylemleri var. Ama eminiz ki Allah onların ayaklarına dolandıracak ve onlar 15 Mayıs sabahı elimizin ayağımızın altında ezilmiş vaziyette otura kalacaklar inşallah. Buna inanıyoruz. Diğer tarafta Cumhur İttifakı var. Elhamdülillah bu ülke için, bu millet için, bu devlet için bu mazlum milletler için, dünya için bir araya gelmiş. İşte Sayın Cumhurbaşkanımızın aday olarak gösterildiği Cumhur İttifakı farkında dört parti bir araya gelmişiz ve Cumhurbaşkanımızı aday gösterdik. Ne yapıyoruz peki biz? 21 yıldır iktidardayız yaptıklarımız hepsi ortada. Yani hani bir aday çıkmış karşı Millet İttifakı’na diyor ki, 20 ne yaptılar Afyon’a. Ben eksikleri gördüm çıktım aday oldum diyor. Yahu senin gözün görmüyorsa kulaklarında duymuyorsa kalbinde mühürlenmişse biz bir şey söyleyemeyiz. Tüm millet takdir ediyor Afyon’a neler yapıldığını. 22 yıl içerisinde neler yaptık? Daha inşallah bundan sonra daha neler yapacağız ve bakın iki gün önce Türkiye’de konutların yaklaşık 35 yıl ihtiyacını karşılayacak doğalgazımızı entegre sisteme verdik. Ondan önce hiçbir şekilde 20 yıl içerisinde belki altıncı ya da yedinci olacak, uydumuzu, imece uydumuzu hava muhalefeti nedeniyle gönderemedik. Ama inşallah onuda göndereceğiz. Topumuzu piyasaya çıkardık, Anadolu gemimizi denize indirdik. Bunları saymakla bitiremeyiz. Neler, neler yaptık? Bunları kalpleriniz görmüyorsa, ruhunuz duymuyorsa bunda yapacak hiçbir şey yok maalesef. Ama inşallah halkımız, milletimiz önceki konuşmacıların da söylediği gibi gelecek ve inşallah mührü Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye basarak hizmetlerinize 15 Mayıs itibariyle devam edin diyecek. Buna inanıyoruz. Buna güveniyoruz.”

“MİLLET SAF DEĞİL”

AK Parti Milletvekili birinci sıra milletvekili adayı Ali Özkaya konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bayramımız mübarek olsun. Allah sağlık, sıhhatle nice güzel bayramlara eriştirsin. AK Parti her seçim sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımızın balkon konuşmalarıyla yeni, yeni bayramlar yaşıyor. 14 Mayıs 1950’de rahmetli Adnan Menderes’in, ‘Yeter söz milletindir.’ diyerek büyük bir devrim yaptığı gibi şimdi bir kez daha 14 Mayıs’ta, yeter sözde kararda milletindir yeter diyeceğiz. Milletin kararı her zamanki gibi devam edecek. Afyonkarahisar’ı karış, karış gezip dolaşıyoruz. Afyonkarahisar’ın yiğit insanları ne diyor? ‘Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeyeceğiz de PKK’nın desteklediklerine mi oy vereceğiz.’ diyorlar. Vermeyecek elbette ki. Her gittiğimiz yerde, ‘Vekilim, biz bunu görüyoruz. PKK, FETÖ, içerideki ve dışarıdaki bütün teröristler, Amerika, Avrupa hepsi birden bunları destekliyor. Onların destekledikleriyle biz aynı safta olamayız. ‘Biz milletin yanındayız. Milletin safındayız.’ diyorlar. Bunu açık ve net bir şekilde söylüyorlar. Göreceğiz. Birisi çıkmış, ‘Biz iki milletvekilini aldık. Üçe gidiyoruz.’ diyor Nereden? Siz geçen sefer bir milletvekilini kanun nedeniyle aldınız. AK Parti’nin milletvekili size ittifak kanunu nedeniyle gitti. Sizin bir milletvekillik oyunuz yoktu ki. Oturdunuz bir masaya. Altılı, yedili. Ne dediniz masadan kalkarken? Kumar masası dediniz. Kumar masasından kalktınız. Noter masası dediniz. Noter masasından kalktınız. Üç gün geçti. Ne oldu? Size kim ne dedi? Kumar masasına niye geri döndünüz? Kumar masasında ne oynanır? Kumar masasına bir şeyleri koyarsınız. Sizin o masanızın etrafındakiler cumhurbaşkanı adayı, cumhurbaşkanı yardımcısı adayı, bilmem parti genel başkanı. Yapılan iş seçim. O zaman siz kumar masasına yüce Türk milletini ve Türk vatanını mı koydunuz? Bunu sormazlar mı adama? Millet onlara bize tokadı vurdu mu o tokat Pensilvanya’da duyulacak. O zaman birazını Kandil duyar, birazınıda Pensilvanya duyar. Bu milleti saf mı zannediyorlar? Bu milleti bilmiyor mu zannediyorlar? Kimin kiminle iş tuttuğunu? Herkes her şeyi görüyor. CHP’nin kiminle beraber olduğunu İYİ Parti’nin kimleri desteklediğini, adına iyi demekle işlerin iyi olmadığını gayet iyi görüyor. Aziz milletimiz ekonomik sıkıntıları da biliyor. Bu sıkıntıları çözecek yiğit ve kahraman insanlarıda biliyor.”

“TARİHİMİZİN EN ÖNEMLİ SEÇİMİ”

Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, AK Parti bayramlaşma programının son konuşmasını yaptı. Eroğlu, “Rabbim nice güzel bayramlara ulaşmayı ve öbür dünyada firdevs cennetinde buluşmayı nasip etsin. Bugün duaların kabul olduğu gündür. Hakikaten bu bayram önemlidir. Ama esas bayramı ne zaman kutlayacağız? 14 Mayıs akşamı kutluyacağız AK Parti Afyonkarahisar’da kuruldu. Çünkü burası şehitler diyarı. Burada kuruldu. AK Parti ilimizde kurulduktan sonra 3 Kasım 2002 tarihinde tek başına iktidar oldu mu? Çünkü AK Parti milletin bağrından çıktı. Sizin partiniz. Siz kurdunuz. Afyonkarahisarlı kurdu. O bakımdan inşallah Afyonkarahisar 14 Mayıs akşamı bu zaferi kutlayacak. Tarihe baktığımızda 3 tane seçim var ki bana göre en büyük seçimler bu seçimlerdir. Birincisi babalarımız, dedelerimiz anlatırdı. 14 Mayıs 1950 seçimidir. Nereden nereye geldi? Ezanımız bile Türkçe okunuyordu. Kur’an-ı Kerim’i kimse okuyamıyordu. Nereden nereye? Dolayısıyla 14 Mayıs 1950 seçiminden sonra Allah razı olsun şehit Başbakan Adnan Menderes bir çığır açtı. AK Parti’den önce Türkiye IMF’ye muhtaçtı. 70 sene muhtaç bir Türkiye vardı. Ama bu milletin bağrından çıkan AK Parti ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan Allah’ın izniyle 3 Kasım 2002 tarihinde ikinci büyük hamleyi yaptı. Artık esas büyük seçim önümüzdeki seçimdir. Çünkü bütün dünya Türkiye’deki bu seçimi takip ediyor. Biz Amerika’daki seçimle ilgileniyor muyuz? Almanya, Fransa’daki ilgilenmiyoruz. Ama bütün dünya bu seçimle ilgileniyor. Ama Afrika’daki mazlum milletler, Orta Doğu, Orta Asya, Balkanlar, Kafkaslar’daki bütün milletler bize dua ediyor. 86 milyonda dua ediyor. Çünkü bu mesele milletimizin geleceği meselesidir. Eğer bu seçimi kazanırsak hedef 2023 zaten gerçekleşecek. 2053, 2071, 2099 hedeflerininde gerçekleşeceğine inanıyorum. Maazallah aksi halde gerçekten düşümmek bile istemiyoruz. Gece gündüz bu seçime odaklanmamız lazım. Bir şey kalmadı zaten. Ben de emrinize amadeyim. Türkiye’nin geleceği açısından 14 Mayıs 2023 seçimi tarihimizdeki en mühim, en önemli ve Türkiye’nin geleceğini belirleyecek olan seçimdir. Yola devam, Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte inşallah. Cumhurbaşkanımız balkon konuşmasında gümbür, gümbür haykıracak inşallah. Bazıları diyor ki Afyon’a ne yapıldı? Ayon’a ne yapılmadı ki? Eski Valimiz Gökmen Çiçek Çiçek’e bir muhalif demişki ‘Afyon’a ne yapıldı?’ O da demiş ki ya ne yapılmadıysa onu söyle demiş. Dedi bulamamış. Çünkü kardeşler altmış 69 tane baraj gölet yaptık mı? Bir milyon dekar araziyi suladık mı? Her taraf yemyeşil oldu. Afyonkarahisar’ı, Yeşilhisar yaptık mı? Yani hastaneleri kurduk mu? İkinci üniversiteyi kurduk mu? Yollar Afyon kaymağı gibi oldu. Tüneller, teraslar yetmedi 1500 tane köprü yaptık. Akarçay önceden ‘Kokarçay’dı’ Gerçekten muhteşem işler yaptık. Dünya da Covid-19 pandemisi dolayısıyla bir sıkıntı oldu. Sonra Kahramanmaraş depremiyle büyük bir sıkıntı oldu. Ama bu sıkıntıyı da bu millet atlatacak. Çünkü bu millet bir ve beraber olunca aşanacağı hiçbir engel yoktur. Ben buna yürekten inanıyorum. Deprem bölgesinde arkadaşlar yardım tırlarında yollardan geçemedik. Yani bu millet büyük bir millet. Hakikaten milletimle gurur duyuyorum. Söylenecek çok şey var. Ama inşallah çok güzel hizmetler yapılmaya devam edecek. Yola devam edilecek. Çünkü ne diyor vatandaş? Yaparsa AK Parti yapar. Yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar diyor. Silahımızı herşeyimizi yurt dışına alıyorduk ya. Canı isterlerse veriyorlardı. Hurda şeyler veriyorlardı. Ama artık dünyanın en iyisini füzesini yapıyoruz. Geçenlerde Cumhurbaşkanımızla birlikte bir gemiyi devreye soktuk. TCG Anadolu muhteşem oldu. Dünyada bunu yapabilecek beş ülke var. Birisi de Türkiye Allah’a şükür işte böyle. Yaparız, yapacağız inşallah. Türkiye büyük bir güçtür. Bunu hiç kimse unutmasın. Depremin yaralarını da saracak olan Recep Tayyip Erdoğan ve ekibidir. Ben buna yürekten inanıyorum. Daha şimdiden Gaziantep Nurdağı’nda deprem konutları dağıtılmaya başladı. Bunu bu şekilde yapabilecek dünyada başka bir ülke yoktur. Ben her bütün ülkeleri tanıyorum. Yaparsa AK Parti yapar. Bu hizmetlerin devamını istiyorsak Türkiye’nin birlik bütünlüğü istiyorsak büyük hedefler gerçekleştirmek istiyorsak 14 Mayıs 2023 tarihinde zafer kazanmak için mührümüzü vuracağız.”