AK PARTİ TAM KADRO İLÇELERDE BAYRAMLAŞTI

 

AK Parti Afyonkarahisar teşkilatları ilçelerinde tamamında bayramlaşma programlarını sürdürüyor. 15 ilçeyi gezen İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, milletvekilleri ve milletvekili adayları vatandaşların tek tek bayramlarını tebrik etti.

 

AK Parti İl Teşkilatı Afyonkarahisar’da parti bayramlaşma programı düzenledi. Buradaki bayramlaşma merasiminin ardından, İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, Ferda Ertürk, Hakkı Öztürk, Ethem Karahan ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ile birlikte ilçe koordinatörleri Şuhut, Dinar, Başmakçı, Dazkırı, Evciler, Sandıklı, Kızılören, Çay, Sultandağı, Bolvadin, Emirdağ, Bayat, İscehisar, İhsaniye ve Sinanpaşa ilçelerinde bayramlaşma merasimine katıldılar.  

 

“Lider bir tane olur, 7 kişiyle ve bölünme vaat ederek ülke yönetilir mi?”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ziyaretlerde yaptığı konuşmasında şunları söyledi; Cumhurbaşkanımız dünya genelinde ve dünya içinde bir otoritedir, liderdir. Dünyada sayılan bir insan niye Türkiye'de bölünüyor, bu sorunun cevabını vermek istiyorum; bunun tek cevabı var Üstad Necip Fazıl'ın o ibretlik sözlerini bugünlerde bir kez daha hatırlıyoruz; Bizdeki muhalefet, iktidarı düşürmek için vatanı düşürmeye bile razıdır.. Değerli yol arkadaşlarım eksik olan bir şey varsa da bu söylenir. Şu eksik bu eksik. Bu düzeltilsin, bu düzeltilsin. Ama birlik bozulmasın. Bütünlük bozulmasın. Bölünmeler olmasın. Bölünmelerle bir ülke yönetilmez. On kişiyle altı kişiyle beş kişiyle bir ülke yönetilmez. Parçalanır. Parçalanan bir ülkede Türkiye olmaz. Zaten bunların vaatlerinde de bölme ve parçalama var. Ben ülkemin parçalanmasını istemiyorum. Neden parçalansın benim ülkem? Neden 3’e 4’e bölünsün? Neden benim ekmeğim altı parçaya bölünsün? Bunun ne gereği var? Ben böyle düşünüyorum. Ama benim düşünceme saygısı olmayan insanlara da saygı duyuyorum. Ama ben ülkemin parçalanmasını her kafadan bir sesin çıkmasını her kişinin değişik değişik yorumlarla ülkeyi parçalamasını paramparça yapmasını istemiyorum. Bir ülkede bir lider olur. Bir tane lider olur. Altı tane lider olmaz. Yedi tane lider olmaz. Biz oyun oynamıyoruz. Biz bir oyunun içinde değiliz. Biz tiyatro çevirmiyoruz, skeç çevirmiyoruz. Ben çoluğumu çocuğumu ailemi bırakıp derdimi anlatmaya ayağınıza geliyorum, derdim menfaat, beklenti vs. değil. Benim derdim ülkemdir, ülkemin parçalanmamasıdır. Bölünmemesidir. Biz ülkemizin güzel yerlere gelmesini istiyoruz. Daha müreffeh bir noktaya gelmesini istiyoruz.

 

“Cumhurbaşkanımız günde 3 saat uyku ile ülke yönetiyor”

Milletvekili Veysel Eroğlu da “Herkes vaatte bulunur. Herkes bir şeyler söyler. Hangi birisi yapılır? Önemli olan icraat. İcraat. Cumhurbaşkanımız bugüne kadar ne söylese yaptı. Marmaray dedi yaptı. Togg dedi yaptı. Hastaneler kurdu. Envaiçeşit bir sürü şey yaptı. Ülkemiz çok önemli bir seviyeye çıktı. Deprem oluyor, Erdoğan'a söylüyorlar. Ya arkadaşlar insanlara uzaktan konuşmak çok kolay geliyor. 85 milyon insanın başında olmak. Üç saatlik uykuyla bir şeyleri yönetebilmek sizce kolay bir şey mi? Kaç yaşında insan yani? Onun maddiyata da ihtiyacı yok, bir şeyleri yönetmeye de ihtiyacı yok. Demek ki bir şeyleri yönetme ihtiyacı duyuyorsa o da vatan sevgisidir. Bunu niye anlayamıyoruz! Bu insanın sizce artık bir şekilde bir şeylerden vazgeçip rahat bir şekilde emekliliğini yaşaması gerekmiyor mu?” dedi. 

 

“Milletimiz kumar masasını değil milletin adamı Erdoğan’ı tercih edecek”

Özkaya da “Ramazan bayramı nedeniyle 18 ilçemizde halkımızla kucaklaşıyor, adaylarımız il başkanımız ve heyetimiz ile milletimizin bayramını tebrik ediyoruz. Her zaman yanında olduğumuz, sorunlarına çözüm üreterek, yaralarına merhem olduğumuz halkımız görüyoruz ki yapılan hizmetlerin, yatırımların farkında. 14 Mayıs için çoktan kararını vererek, kumar masasını değil, işin başında icraatin içinde olan Milletin Adamı Recep Tayyip Erdoğan’ı tercih edecektir. AK Davanın kalesi olan Afyonkarahisar’ın yiğit insanları 14 Mayıs’ta bir tokat atacak oda Pensilvanya’dan Kandil’den hissedilecek. Bundan hiç şüphemiz yok, milletimizin samimiyetine, muhabbetine güveniyoruz. Onun engin feraseti ve sağ duyusu ile Türkiye’nin düşmesini bekleyen iç ve dış mihraklara gereken cevap Afyonkarahisar’dan 14 Mayıs’ta en güçlü şekilde verilecek. İnşallah halkımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti ye güçlü bir destek vererek bölücülere ve iş birlikçilere karşı tavrını ortaya koyacaktır” dedi.

“14 Mayıs’ta Afyonkarahisar’da, ülkemizde tarihi bir zafere imza atacak”

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının çok yoğun yaşandığı bu manevi duygularla değerlerimizi bir kez daha iyi kavrama fırsatı bulduğumuz Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı’nı geride bıraktık. Tam bir kültür şehri olan Afyonkarahisar’ımız yine bir Ramazan ayında eşsiz etkinliklere ve güzelliklere şahit oldu. Afyonkarahisar bu yönüyle gerçek manasıyla bambaşka bir şehir. İnsanıyla, tarih kokan sokaklarıyla Ramazan ayı şehrimizde her sene bir başka güzel. Afyonkarahisar’ımızın gönlü güzel insanlarıyla ve o güzel insanlara hizmet etmek maksadıyla hiçbir çıkar gütmeden çalışan teşkilat mensuplarımızla ilçelerimizin tamamında bayramlaşma programlarında bir araya geldik. Ülkemiz için tarihi bir dönüm noktası olan 14 Mayıs ve seçim sürecindeki çalışmalarımızı değerlendirdik. Gördük ki biz ne kadar Afyonkarahisar’ı seviyor ve destekliyorsak hemşehrilerimizde o kadar net ve arkamızda. Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta Afyonkarahisar’da, ülkemizde tarihi bir zafere imza atacak. Daha önce de söylediğimiz gibi “Afyonlunun kantarı belindedir.” Nerden ne geleceğini tartar hesabını kitabını ona göre yapar. Gittiğimiz her ilçemizde hemşehrilerimizin yoğun ilgi ve alakası gösteriyor ki hesap belli sonuç belli. Bizlerde hemşehrilerimizi mahcup etmeyecek daha önce de olduğu gibi hizmetlerimize hizmet eklemeye devam edeceğiz”

“Bedava traktör vaat edip unutuyorlar”

 

Karşımızda göreve gelirlerse her şeyi bedava vereceğini vaat eden bir muhalefet olduğunu vurgulayan milletvekili adayı Hasan Arslan da “Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi; Madem her şeyi bedava verebiliyordunuz. Yıllardır yönettiğiniz İzmir'de, Eskişehir'de, İstanbul'da, Ankara'da, Muğla'da niçin oradaki vatandaşlarımıza bedava vermediniz? Afetzedelerimizi, kaderlerine terk etmek yerine neden Ben İzmir depreminden sonra evleri bedava yapıp teslim etmediniz. Gene gittik biz yaptık. Bu yalancılığı bırakın. Bu sahte vaatleri bırakın. Seçimler yaklaştıkça vaatlerini sıralayan Kemal Kılıçdaroğlu seçmeninin unutkanlığına güveniyor olmalı ki ne var ne yok sallıyor. Hatırlayın CHP ‘bedava traktör’ vaat etmiş sonra unutmuştu. CHP'li Özgür Özel traktör vaadinin akılda kalmak için söylendiğini iddia etmişti” diye konuştu.

 

“Şimdi de devlet hazinesine göz dikmiş”

 

AK Parti milletvekili adayı Ethem Karahan da “CHP İzmir’de ev hanımlarına 600 TL vereceğiz diyeli 14 yıl oldu. Ekrem İmamoğlu İstanbul’da işsizlere 2200 TL maaş vereceğiz diyeli tam 4 yıl oldu. Bunların zihniyeti bozuk olduğu için geçmişe baktığınızda bu kötü sicilleri hep karşınıza çıkıyor. Hatırlayın 70 akrabasını Sosyal Sigortalar Kurumunda işe aldı. 10 aylık torununu sigortalı gösterdi. Sigortaya alınacak stentleri 10 kat fiyata kendi yandaşlarından aldı. Saati 230.000 liralık özel uçakla gezip geceliği 100.000 liralık otelde kalıyor. Şimdi de devlet hazinesine göz dikmiş. Bu utanmaz arlanmaz adamdan kime ne hayır gelir” dedi.

“Onlar konuşur AK Parti yapar”

AK Parti milletvekili adayı Ferda Ertürk ise “Deprem yaralarını hızla sarmaya çalışan yüzbinlerce konutun temelini atan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan; 1ay gibi kısa sürede yapımı biten köylerin kalıcı konutlarını teslim etmeye başladı. Yerli otomobil, doğalgaz keşfi, petrol keşfi, depreme dayanıklı 1,5 milyon adet TOKİ konutları, yerli uydu, yerli helikopter, yerli uçaklar ve daha niceleri gerçekten Türkiye Yüzyılı başlıyor! Biz engellere aldırmayız, çünkü milletimize güveniyoruz… Milletimizle beraber yürüyoruz… Ne diyorduk; Onlar konuşur, AK Parti yapar” diye konuştu…

“Zalimlere sizin karşınızdayız diyen bir Erdoğan var”

AK Parti milletvekili adayı Hakkı Öztürk ise “Değerli hemşehrilerim ziyarete gittiğim bir köyde yaşadığımız bir anımı anlatayım sizlere; Hani Anadolu irfanı diyoruz ya, nedir o irfan bilir misiniz; Bir amcam tek hareketle o irfanı anlattı. Dedi ki zalimlere ‘sizin karşınızdayız’, mazlumlara ‘sizinle beraberiz’, milletimize ‘Türkiye Yüzyılı başlıyor’, Dış güdümlülere ‘bu ülkeyi size bırakmayacağız’. Mesajı verdi. Allah fırsat vermesin diyerek duasını sürdürdü. İnsanlara senin oyunla benim oyun bir değil diyerek küçümser ve aşağılarsanız Anadolu’da Osmanlı tokadını yer, oturursunuz” diye konuştu.

“Uyuşturucu baronlarının parasının neresi helal neresi temiz”

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da konuşmasında “Değerli hemşehrilerim, dünyanın en ünlü tefecilik merkezi Lombard'a gidip Türkiye için 'temiz para' bulduğunu iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, Amerikan-İngiliz parasını kutsamak için bu kez 'helal' kavramına sarıldı. Ne diyor; 300 milyar dolar getireceğim, helal para... Uyuşturucu baronlarının parası diye büyük bir özgüven ile gururla söyledikten sonra, bu para kimin ve nerede diye sorulup sıkıştırılınca, Ankara’da bu para proje bazlı yatırım parası diyerek her zamanki gibi kıvırıyor. Adamın "temiz para" dediği uyuşturucu baronlarının parası. Peki ne karşılığında? Emperyalizmin elinde bulunan servette sömürge var, kan var, her türlü kaçakçılık var, uyuşturucu, silah, insan kaçakçılığı var. Kılıçdaroğlu bu paranın neresi helal, neresi temiz” diye sordu.