AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI TÖRENLE ALDI

 

14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde AK Parti'den Afyonkarahisar milletvekili seçilen Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Milletvekillerine mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Özgür Türksever verdi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan, AKÜ ANS Kampüsü İbrahim Küçükkurt Konferans salonunda Afyonkarahisar İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Özgür Türksever ve komisyon üyelerinden aldıktan sonra kısa birer konuşma yaptılar.

“Allah'a şükrediyoruz, hamdediyoruz”

İlk konuşmayı AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Ali Özkaya yaptı. Özkaya “Çok kıymetli milletvekili arkadaşlarım, değerli belediye başkanlarımız, yöneticilerimiz, değerli il seçim kurulu başkanımız seçim kurulunun yöneticileri, Allah'a şükrediyoruz, hamdediyoruz. Dördüncü defa Afyonkarahisar halkının oylarıyla milletvekili seçildik. Dördüncü defa milletvekili mazbatasını aldık. Allah'ım mahcup etmesin. Hizmetlerimizi daim etsin. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hafta sonu inşallah son seçimimiz de bitsin ve beş yıl daha aziz milletimize ve Afyonkarahisar'ımıza hizmet etmeye devam edelim. Bu mazbatanın sorumluluğu yüksek. Şahsımız adına hem vekil hem asilsiniz ama hem Afyonkarahisar'ın hem Türkiye'nin milletvekiliyiz. Anayasa gereğince milletvekilleri illerinden seçilir ama bütün Türkiye'yi temsil eder diyor. Bu sorumluluk çerçevesinde inşallah son nefesimize ve son dakikaya kadar aziz milletimize hizmet etmeye devam edelim diyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” dedi.   

“Ezanımız, bayrağımız, Kur'an'ımız, kırmızı çizgimiz”

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Çok değerli milletvekillerimiz, çok değerli adaylarımız il ve belediye başkanım, çok değerli belediye başkanlarımız, yerel yöneticilerim çok değerli il seçim kurulu başkanımız ve üyeleri. Ben de öncelikle çok teşekkür ediyorum. Tabii bu büyük bir onur, büyük bir gurur. İkinci kez biz de milletvekili seçiminin onurunu yaşıyoruz. Öncelikle 14 Mayıs'ta gerçekten teşkilatımızın yaptığı büyük çalışma, büyük, azim, büyük gayrete çok teşekkür ediyorum. Tabii bu bitmedi. İnşallah 28’ine iki gün kaldı şurada. Bu büyük bir gayretle inşallah çalışmaya devam edeceğiz. Ve yirmi sekiz akşam inşallah bir bayram daha yaşayacağız. Buna inanıyoruz Ali Bey'in de söylediği gibi bu mazbatanın gerçekten büyük bir sorumluluğu var. Bu sorumluluğu elimizden geldiğince hatta daha fazlasıyla inşallah bundan sonra da çalışmaya, gayret etmeye, çalışmaya, Afyon için çalışmaya devam edeceğiz. Her zaman söylediğimiz bildiğiniz gibi kırmızı çizgilerimiz var. Evet. Ezanımız, bayrağımız, Kur'an'ımız, kırmızı çizgimiz ama afyon bazında bakarsak kırmızı çizgilerimiz Afyonkarahisar ve Türkiye. Onun için Afyon için, Türkiye için çalışmaya eser üretmeye eser yapmaya, söz uçar, eser kalır siyasetini devam ettirmeye devam edeceğiz inşallah. Sizlerle birlikte sizlerin de desteğiyle ben tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı hizmetlere vesile olur.

“Milletimizin sesi olacağız”

 Milletvekili Hasan Arslan da “Çok kıymetli il başkanım, sayın milletvekillerim, belediye başkanlarım, ilçe başkanlarım teşkilatımızın mensupları siyaset sevdalısı dostlar, arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz. Ben çok teşekkür ederim. İl seçim kurulu başkanına ve yetkililerine. Tabii önceki milletvekillerimiz Ali Bey dördüncü defa. İbrahim Bey ikinci defa. Benim ilk defa milletvekili vekilliği nasıl bir nasip oldu. AK Partide Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühüyle üçüncü sıra adayı olduktan sonra bir heyecan bizi kaplamıştı. Çok şükür 14 Mayıs'ta halkımızın teveccühüyle, halkımızın desteğiyle milletimizin vekili olabildik. Bu milletimizin sesi olmaya da bizim söz vermemiz demek. Hem Afyonkarahisar'ın hem Türkiye'nin siyasi hayatta da meclisteki yaşamımızda da iş ortamımızda da, yeni iş ortamımızda da milletimizin sesi olacağız. Afyon'un sesi olacağız. Afyon'u geliştirmek için, Türkiye'yi geliştirmek için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Çünkü bizim çok iyi bir örneğimiz var. Sayın Cumhurbaşkanımız hepimizden tüm Türkiye'deki herkesten çok daha fazla çalışıyor. O yaşına rağmen çok daha fazla çalışıyor. Biz de onu örnek alarak önderimizi örnek alarak tam gücümüzle çalışacağız inşallah. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.