AK Parti Milletvekili A.Adayı Rasime Fedakar Basınla Kahvaltıda bir araya Geldi.

AK Parti Milletvekili A.Adayı Rasime Fedakar, aday adaylığını açıkladıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi ve açıklamalarda bulundu.

Rasime Fedakar açıklamasında:

Malumunuz, Türkiye’miz seçim atmosferine girdi. 

Sadece cumhurbaşkanlığı değil 28. Dönem milletvekili seçimlerinin de yapılacağı bu seçimler öncesinde tüm partiler çalışmalarını hızlandırdı. 

Biz de millete hizmet yolunda, ilk gençliğimizden beri gönül verdiğimiz, ömür verdiğimiz partimiz Ak Partiye dün sizlerin çoğunuzun da bulunduğu bir açıklama ile müracatımızı gerçekleştirdik.  

Şahsım, partimiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.

2023, milletimize 22 yıl önce verdiğimiz bir sözün de miladıdır. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılının sevincini, önce kovid-19 salgını kaynaklı olarak, sonra da 6 Şubatta Maraş üssü meydana gelen depremlerle yaşadığımız kayıplardan dolayı buruk bir coşkuyla kutlayacağız. Allah’ın izniyle, sırt sırta vererek, acılarımızı birlikte sararak nice taşları yerinden birlikte oynatacağız.

Dört bir yandan sayısız saldırıya maruz kaldığımız bu kritik dönemde, verdiğimiz çok yönlü mücadeleler yanında, 2023 hedeflerimizden de asla geri adım atmayan, çalışan bir hükümetimiz var.

 Son yirmi yılda hayal dahi edilemeyen projeler hayata geçirilmiştir. 

Milli birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, hem terörle, hem darbecilerle, hem ekonomik tetikçilerin başını ezerek beraberce var gücümüzle mücadele ederek, 2023 hedeflerimizin kılavuzluğunda, yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

2021’in son aylarında başlayıp 2022 boyunca süren ekonomik sıkıntılar da hepimizin canını sıktı.  

Ancak bu süreçte Türkiye’miz, istihdamdan ve üretimden taviz vermemiştir.

Türkiye Yüzyılı'nın yaşanacağı 2023'e girilirken, uluslararası diplomasi başarılarıyla dolu bir yılı da geride bıraktık.

 Rusya-Ukrayna savaşına Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın önderliğinde yürütülen diplomasi trafiği damgasını vurdu.

 Tahıl sevkiyatı, gaz krizi ve esir takaslarında Türkiye’miz arabulucu olurken, iç projelerde de dünyanın dikkatini çeken diplomatik adımlar atıldı

. İHA ve SİHA'lardan sonra Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma ilk uçuşunu yaptı, beklenen köprüler tamamlandı, tüneller açıldı. 

Aslında buraya kadar genel bir çerçeve çizdik.

 Belki, burada şahsım olarak neden aday adayı olduğuma da değinmem yerinde olacaktır.

 Elbette her milletvekilinin kanunla, tüzükle, yönetmelikte çizilmiş görevleri olacaktır

. Bu standart görevlerin dışında, diğer aday adaylarının içerisinde “Neden sen?” sorularına da muhatap olacağız.

 Buna evvela Mevlana’nın şu öğütleri ile cevap vermek isterim:

“Cömertlik ve yardım etme konusunda akarsu gibi ol. Şefkat ve merhamette güneş gibi ol. 

Başkalarının kusuru örtme konusunda gece gibi ol. Asabiyet ve hiddet göstermede ölü gibi ol.

 Alçak gönüllülük ve tevazu göstermede toprak gibi ol. Hoşgörüde deniz gibi ol.

 Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.” 

Biz bu mümbit toprakların evladı olarak cömert olacağız, bir kadın ve bir ana şefkatiyle  saracağız. İyiyi yüceltme derdinde olup, olumsuzu olumluya çevireceğiz. Tevazu insanlığın gereği, dinimizin de emridir. Hasılı hep gördüğünüz, bildiğiniz gibi olacağız.

Bu fakir memleket, bizleri yetiştirdi, okuttu, topluma kazandırdı, meslek sahibi olmamızı sağlayarak, kolumuza altın bileziği taktı. 

Tüm çalışma hayatım ve 27. Dönem adaylığımdan sonra da her mahallemizde, her köyümüzde, her beldemizde, her ilçemizde paylaşmanın manevi ilkimin kilidi olduğu şiarı ile hareket ettik. Kapılar çaldık, gönüllere girdik.

Aslında milletimizin istediği, insanların içinden bir insan olmamız. Neticede vekilliği kutsal kılan, millete hizmet etmenin en üst makamlarından biri olmasıdır. Şahsımın farkı ise, analarımızın, babalarımızın evinin kızı, sizlerin kız kardeşi ve evlatlarımızın da ablası olduğum ve olmaya devam edeceğimdir.

Ben bu kentin sokaklarında büyüdüm, bu kentin evladıyım. Bu kentin siyasetine de ticaretine de hepimizin ihtiyacı var. Mesleki ve teknik bilginin gücüne, öğrenmenin hayat boyu olduğuna inancım tamdır. Bu yüzden eğitim, hayatımın her döneminde önceliğim olmuştur.

 Ancak bu teknik bilgiyi, mesleki sermaye ile millet ve devlet arasında köprü olarak kurabiliyorsak, işte o zaman hoş bir seda olacaktır. Biz de buna talibiz.

İlimizin ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkmasındaki bu kutlu dava yolunda üzerimize ne düşüyorsa yapacağız.

 Ak parti, politika üretmede daima çözüm odaklı bir çalışma içerisindedir.

 Biz de azimle çalışarak, bayrağı daha ileri taşıma gayretinde olacağız. 

Merkezi yönetim ve yerel yönetim arasındaki hizmet, görev, yetki ve kaynak paylaşımında, insanımızın, ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin kamu yararının takibinde olacağız.

Gerek ihracat rakamlarının artırılmasında, gerekse bu konudaki kanuni düzenlemelerde üreticilerimiz, sermaye piyasamız, ticaret odalarımız, borsamız, sivil toplum kuruluşlarımız, kamu kurumlarımız ile insicam içinde olacağız.

Bir milletvekili aday adayının dokümantasyon şeklinde şahsi projeleri genel itibariyle olmaz. Ancak biz, ilimizi tanıyoruz, insanımızı tanıyoruz, gelişen ve dönüşen dünyada da elbette yeni projeleri hayata geçireceğiz. 

Şahsımın cesareti, milletimizin feraseti, Allah’ın inayeti ile çıktığımız bu kutlu davanın, 14 Mayıs Demokrasi Şöleni ile inşallah taçlanmasını niyaz ederim. 

Tekrar, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunarım.