AK PARTİ EN GÜÇLÜ DESTEĞİ BU DÖNEM ALACAK

 

AK Parti mahalle mitinglerine ilgi her geçen gün artıyor. Son mitingi Uydukent’te yapan AK Parti teşkilatları AK Parti’ye en güçlü desteğin bu dönem olacağı mesajını verdi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve 28. Dönem AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları ‘Afyonkarahisar İçin Hemen Şimdi' diyerek mahalle buluşmalarını sürdürüyor. Son buluşmayı Yeşilyurt Mahallesindeki kapalı pazar yerinde gerçekleştiren AK Parti teşkilatları mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

“En güçlü desteği bu dönem alacağız”

Mitingde bir konuşma yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, “Buradan gördüğüm kadarıyla bugünkü coşku yine bir başka bir rekor. Allah hepinizden razı olsun. Bu soğuk havaya rağmen bugünkü yağmurlu havaya rağmen teveccühünüz gerçekten bizleri çok onurlandırıyor. Çok teşekkür ediyorum. Bir önceki mitinglerimizde de vurguladığımız gibi AK Parti'yi gönülden inananların partisi. İkna edilmişlerle yola çıkılmaz, inanmışlarla yola çıkılır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm siyasi hayatındaki başarısının bir sırrı da bana göre bu. Çünkü inanın insanlar sayesinde 21 yıldır iktidarını koruyor, güçlü lider, güçlü desteğiyle, milletin desteğiyle her türlü sıkıntı ve problemlerin üstesinden gelip memleketi için elinden gelen gayreti göstermekten de geri durmuyor. Bu 21 yıllık geçmişten sonra da yine Allah'ın izniyle sizin destekleriniz sayesinde en güçlü desteği bu dönem alacağına yürekten inanıyorum” dedi. 

“Ya yıkım hükümeti gelecek ya Türkiye yüzyıl hükümeti”

Burada bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay “Bu sela Rabb'im inşallah bizleri bu mübarek günde 14 Mayıs Bayramı'nı ve Türkiye yüzyılının bayramını inşallah hep birlikte kutlamayı bizlere nasip eylesin. Ve bu dua vaktinde dualarınızı eksik etmeyin inşallah.

Biraz önce Ali Özkaya Vekilimiz bahsetti. Gerçekten çok önemli bir seçimden ve çok önemli bir geçiş noktasından geçiyoruz ve 14 Mayıs'ta artık ülkemizde ya Türkiye yüzyılı vizyonu devam edecek, ya da tüm yapılan yatırımları yıkacaklar. Yani ya yıkım hükümeti gelecek ya Türkiye yüzyıl hükümeti. Ben buradan ve buradaki hemşehrilerimize Uydukentteki vatandaşlarımıza diyorum ki;

Sizler 14 Mayıs'a kadar şurada 10 günümüz var. 14 Mayıs'a kadar kapı kapı dolaşarak Sayın Cumhurbaşkanımıza ve onun yolu arkadaşı olan milletvekillerimize kapı kapı dolaşarak oy isteyecek misiniz? Buranın inşallah her vatandaşımız iki en az iki kişi olmak şartıyla Millet İttifakı'na oy verecek vatandaşlarımızı ikna etmesini ve 10 gün içerisinde de inşallah kapı kapı dolaşmasını sizlerden istirham ediyorum” şeklinde konuştu.

“60 milyon liralık alt yapı yatırımı yaptık”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de “2019 da göreve geldiğimde üç mahallemize eski rakamla 60 trilyonluk yağmur suyu hattı yaptık. Helali hoş olsun. 58 mahallemiz var. 58 mahallemizi karış karış dolandık. Her Cuma bir mahallemizde, mahalle muhtarımız, birim müdürlerimizle birlikte cumayı kıldıktan sonra mahallelerimizi gezdik. Eksikler nedir? Talepler nedir. Onları mahallinde dinleyip, mahallinde çözüme kavuşturmaya çalıştık. Ha eksiklerimiz olmuş mudur? Mutlaka vardır. Nihayeti insanız biz de” ifadelerini kullandı.

“Yak ampulü, yık Kandili”

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya “Afyon'un doğu bölgelerine yüz yataklı hastane yapacağımızı söylemiştik. İnşallah 1250 konut şu anda yapılıyor. Bunu 3 bin konuta çıkartacağız ve fakirlerimiz, gariplerimiz ev sahibi olmak isteyen bütün kardeşlerimiz de Afyonkarahisar'da ev sahibi yapacağız.

TOKİ'nin sağlam konutlarıyla buluşturacağız. Ve burada bu aziz şehirde huzur içinde, mutluluk içinde, refah içinde hep beraber yaşamaya devam edeceğiz. Şimdi yiğit hemşehrilerim, Afyonkarahisarlılar

Türkiye'nin ve dünyanın bütün mazlumların umudu olan Recep Tayyip Erdoğan'a, en güçlü şekilde desteğe var mıyız? Allah'ın izniyle varız. Var olduğumuzu nasıl gösterdik? Tüm seçimlerde en yüksek oyu vererek gösterdik. Yan yana terörü sevenlerle, vatanı sevenler yan yana gelmez

Bizim yeni sloganımız ne? Diyoruz ki yak ampulü, yık Kandili! Kandilin destekçilerini

Kandil'in yoldaşlarını sandığın dibine kadar göm. İnşallah bunu yapacak Afyonkarahisarlı. Nasıl ki 14 Mayıs 1953 de yüzde elli beş rahmetli Menderes'e oy vererek sekiz milletvekilini Afyon'dan Ankara'ya gönderdiği gibi bir kez daha yapacak, Cumhur İttifakı'na ve Cumhurbaşkanımıza en yüksek desteği verecek diyorum” şeklinde konuştu.

“AK Parti çalışanın partisi, başarının partisi”

AK Parti Milletvekili adayı Dr. Hasan Arslan da “Değerli dostlar ben de bu mahallenin bir sakiniydim. Üç yıl öncesine kadar. Yaklaşık bir kilometre ötede oturuyordum. Bu parktan, bu pazar yerinden çok alışveriş yaptım. Burada bir mitinge katılmak benim için güzel bir duygu oldu. Şimdi tabii seçimden bahsedeceğiz. Çok uzatmadan, hava soğuk Hepiniz bu soğuk havada, burada AK Parti sevdasıyla buradasınız. Millet sevdasıyla, vatan sevdasıyla buradasınız. Bunun farkındayız. Bunun için de çok teşekkür ederim. Bu seçim çok farklı bir seçim olacak değerli dostlar. 2018 seçiminden daha farklı. Daha önceki seçimlerden daha farklı. Niye? Çünkü bu seçimde vatan ortada. Bunun hepiniz farkındasınız. İletişim çağındayız sonuçta. Bu seçim, seçim vaatlerinin konuşulduğu bir seçim değil. AK Parti şunları yaptı. Bunları yaptı. Ya da şu vaatleri var. Şunları yapacak diye konuşmayacağız. Konuşmuyoruz. Konuşmamaya çalışıyoruz. Çünkü konuşmaya kalkarsak bizim konuşacak çok şeyimiz var. Yaptıklarımızla yapacaklarımızla 21 yıllık iktidarımızla yoksa bu vatandaşlar bu Türkiye tüm Türkiye'deki bütün vatandaşlar 21 yıl AK Parti'yi iktidarda tutmazlardı. İllaki bir kaybı olurdu. AK Parti çalışanın partisi, çalışmanın partisi, başarının partisi, millet sevdasıyla dolu bir parti” ifadelerini kullandı.

“Siyasetçi dürüst olmalı”

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Aslında belki genel siyasetten bahsedecektim ama maalesef bugün biliyorsunuz bir algı operasyonu yapmaya çalıştılar. Ne yaptılar dün 3 tane büyük temel atma yaptık. Önce üniversitede modern manda hizmeti hastane hizmetini yapmak için bir yer temeli attık. Sonra teleferiğin temelini attık. Sonra Afray'ın temelini attık. Bugün bazı kendini bilmez kendini kirli siyasete adamış, kirli iftiralara adamış, kendine siyasetçi demekten utanıyorum. Çünkü siyasetçi dürüst olmalı. Doğru olmalı dediğinin arkasında, sözünün arkasında olmalı. Biz bugüne kadar bunun için Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek aldık. Sözümüzün arkasında durduk. Verdiğimiz sözü yerine getirdik. Ne dediysek onu yaptık. Başkaları gibi başkaları gibi kalkıp da bağırıp çağırıp Afyon'un adını çıkarmadık. Bakın değerli hemşehrilerim, biz dün ne yaptık? Afray'ın temel atma töreninde temsili bir tören yaptık. Aslında biz bu temel atmayı iki ay önce yapacaktık. İki ay önce Sayın Ulaştırma Bakanımızla anlaştık. Dedi ki Şubat başında yapalım, bir gün ayarlayalım. Gelelim topluca temelini atalım. Biz bu Afray’ı belediye başkanımız 2019 da söz verdiğinden sonra başta başkanım olmak üzere vekillerimiz, bakanımız gerekli bütün teşkilatımız, il başkanımız birebir kovalaya kovalaya son hale getirdik. Dedik ki Sayın Bakanım, temeli de atalım artık, vakit yaklaşıyor. Tamam, şubat başında atalım dedi. Ama 6 Şubat'ta yüreğimiz yandı. Ciğerimiz yandı. Dünyada emsali görülmemiş bir deprem meydana geldi. 11 il 14 milyon nüfus etkilendi” şeklinde konuştu.

“Uydukent çoktan kararını vermiş”

AK Parti Milletvekili adayı Ferda Ertürk de şöyle konuştu; Kıymetli hemşehrilerim; Benden önceki tüm konuşmalarımızı konuşmacılarımızın bahsetmiş olduğu gibi 14 Mayıs seçimine Türkiye'nin seçimine sayılı günlerimiz kaldı. Geri sayım başladı. Bizler bu seçimde çok önemli bir kararın eşiğindeyiz. Bundan sonrasında Türkiye yüz yılına emin adımlarla ilerleyecek ülkemizde iktidarı ve istikrarı koruyacak bir lidere ihtiyacımızın olduğu bir dönemde böyle bir önemli bir seçimde sizlere sormak istiyorum. Ama ben buradaki coşkulu kalabalıktan görüyorum ki aslında Uydukent çoktan kararını vermiş. Önümüzdeki 14 Mayıs seçimlerinde milletinin arkasında dimdik duran ve milletine hizmetiyle hizmetle bir ömrünü geçiren o yaparsa söz verirse mutlaka yapar dedirten adam gibi adam Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceğiz.