AK GENÇLER VEFA İFTARINDA BULUŞTU

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanlığı vefa iftarı düzenledi. İftara geçmiş dönem gençlik kolları başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

 

AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları vefa iftarında buluştu. İftarda konuşan Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan gençlik kollarının siyasetin mutfağı olduğunu söyledi.

 

“Gençlik kolları bu işi mutfağı”

Burada bir konuşma yapan Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, “Hem aktif hem de önceki teşkilat mensupları, değerli abilerim, ablalarım, yol arkadaşlarım, kardeşlerim öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için, bizleri kırmadığınız için sizlere çok çok teşekkür ediyoruz. Mübarek Ramazan ayının son günlerini artık idrak ediyoruz. Bayramı karşılayacağız birkaç gün sonra. Böyle güzel bir günde sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Kıvanç duyuyorum. Tabii gençlik kolları bu işin mutfağı. Her zaman öyle söyledik. Gençlik kollarında edindiğimiz tecrübeyle teşkilatımızın diğer kademelerinde görevler almaya devam ediyoruz. Şimdi burada şöyle bakınca işte Halil İbrahim Budur başkanım var. Bayat Belediye Başkanımız. Önceki dönem gençlik kolları başkanımız, Mustafa abimiz var. Mustafa Dener. Önceki dönem gençlik kolları başkanlarımızdan şu an hastanede idareci müdürümüz. Dilek Hanım Çengel Başkanımız var. Benden önceki gençlik kolları başkanımız. Ana kademe il başkan yardımcımız, yine gençlik kolları teşkilatımızın yetiştirdiği işte Eren abimiz var. Şu anda Afyonkarahisar'ın iki bin yirmi üç seçimlerine götüren süreçte seçim koordinasyon merkezimize başkanlık ediyor. Afyon'un seçimini Gençlik kollarından yetişmiş Eren abimiz organize ediyor, koordine ediyor. Süleyman başkanım var, Süleyman Karakuş. Belediye Başkan Yardımcımız, sağ olsun ne zaman belediyeye gitsek, gençlik kolları teşkilatımız olarak bir ricada bulunsak, hiçbir zaman bizleri geri çevirmiyor. Kapısı bizlere her zaman açık. Bugün davetimize icabet edemese de işte Çobanlar Belediye Başkanımız, Ali abimiz şu anda önceki dönem gençlik kolları başkanımızdı. Şu anda Çobanlar Belediye Başkanımız işte sandık diye görüyorum Mustafa abimi. Şu an ana kademe il başkan yardımcımız. Mesut abi Mesut Durgun Sandıklı'da. Sandıklı seçimlerini koordine ediyor. SKM Başkanımız. Velhasılı kerem adını sayamadığım birçok abim var. Kadircan abim var. Kurucu gençlik kolları yönetim kurulu üyelerimizden. Yani bir çok isim var sayamadığım. Mustafa abim var. Mustafa Yılmaz Aslan. Ülke meclis üyemiz. Yani saymaya kalksak şöyle herhalde Afyon'u yöneten kadro gençlik kollarından yetişmiş diyebiliriz. Tabii bunun da Hepsinin evvelinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

“Genç kardeşlerimizin iradesi sandıktaki oy oranınında mutlaka çok belirleyici olacaktır”

Milletvekili adayı Hakkı Öztürk ise “Ethem kardeşim çok güzel ifade etti. Şu salona bakınca bugün gençlik teşkilatımızdan yetişmiş Parti yönetiminde önemli önemli kademelere gelmiş birçok arkadaşımızı görmekten gerçekten iftihar edici bir tablo, iftihar tablosu hepimiz için. Bu tabloyu ortaya koyan hanımefendilere ve gençlere, siyasete önemli bir yer ayıran Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesidir. Sayın Cumhurbaşkanımız yola çıkarak kendi başladığı noktada gençlik kollarından itibaren bugün geldiği siyaset hayatının tümünde hemen hemen tamamında gençlere ve hanımefendilere çok özel bir önem verdiğini hepimiz şahidiz. Bu özel önemin karşılığında da karşılığını bulduğunu hep beraber görüyoruz. Dün mitingde de her birimiz müşahede ettik. Özellikle gençlerimiz ve hanımefendiler mitingde en çok coşkuyu taşıyan gruptu zannediyorum. Cumhurbaşkanımızla birlikte bizler de yola çıktığımızda iki bin iki öncesi imanlı gençliğin gür sesi olacaksınız diyerek bizlere bir hitabını hatırlıyorum. Bu duygularla ve düşüncelerle yola çıktık. Ve yaklaşık olarak yirmi bir yıllık AK Parti hükumetlerinde sayısız başarılara imza atıldı. Bu icraatlar neticesinde gelinen noktada on dört Mayıs'ta önümüzde çok çok önemli seçimler var. Ve bu seçimlerde yine yaklaşık olarak Türkiye genelinde benim tahminim beş buçuk milyon arasında genç seçmenimizin oy kullanacağı…

Yani şunu özellikle ifade etmek isterim ki bu seç bu seçimlerde genç kardeşlerimizin iradesi sandıktaki oy oranını mutlaka çok belirleyici olacaktır. Peki geldiğimiz noktada gençlerin partimize

ve AK Parti siyasetine bakış açısı nasıl? Aslında bunun üzerinde biraz durmak gerekiyor. Eski Türkiye dediğimiz bir kavram var. Bugünkü gençlerimizin çoğu aslında eski Türkiye'yi bir yerlerden duyuyor, televizyonlardan vesaire haberdar oluyor. Fakat bu süreci yaşamadıkları için bugün idrak edemiyoruz” diye konuştu.

“63 bin gencimiz ilk defa ilimize oy kullanacak”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay'ı da “Gençlik kollarından yetişmiş ve AK Parti gençliğinin ve gençlik kollarının ne kadar büyük bir teşkilat olduğunu, ne kadar eğitici, öğretici bir teşkilat olduğunu burada bir kez daha görmüş bulunuyoruz. İnşallah sizler de önümüzdeki süreçte ve Türkiye yüzyılında Afyonkarahisar'ı ve tüm Türkiye'yi yönetecek gençler olacaksınız. Sizlere yapılan yatırımlar, sizlere verilen emek, sizlere verilen gayret hiçbir zaman boşa gitmediğini buradan çok açık ve net bir şekilde görmüş oluyoruz. Tabii ki bazı arkadaşlarımız işte bir mola için dışarı çıktılar. Ben çok sözü uzatmayayım ama şu bir gerçek ki iki bin yirmi üç seçimlerinin belirleyicisi iki bin yirmi üç vizyonunun ve Türkiye yüzyılının belirleyicisi de siz gençlersiniz. Biz buna yönelik sandık kurulları üyelerimizle birlikte Afyonkarahisar merkezde ve ilçelerinde bulunan toplamda altmış üç bin ilk defa oy kullanacak seçmenimizin bir bir ziyaret etmeleri yönünde sandık kurulu üyelerimizi değerlendirdik. Bu noktada inşallah seçime kadar gidilmedik kapı, gidilmedik gencimiz, ziyaret edilmedik gencimiz, ulaşılamayan gencimiz olmadığı takdirde sorun yaşamayacak ve bu seçimi alacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Afyon'a, Afyon gençlerine çok ayrı bir önem veriyor. Sizlerin de inşallah bu vebali, bu sorumluluk katlanacağınızı ve gayretlerinizi daha da arttıracağınıza eminim. Şimdiden Rabb'im inşallah her adımınızın sevap hanenize yazsın. Ve AK Parti yolundan, doğru dava yolundan sizleri ayırmasın diyorum” ifadelerine yer verdi.