Mahinur Özdemir Göktaş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı sonrasında basın mensuplarına, "8. Aile Şurası" ve "Aile ve Gençlik Bankası" projeleri hakkında bilgi verdi.

Bakan Göktaş, 8. Aile Şurası'nda geniş katılımlı karar verme sürecinden bahsederek, Kamu kurumları, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin yer aldığı geniş katılımla, nüfus, çevre, hukuk ve dijitalleşme gibi çeşitli konularda komisyonlar oluşturduklarını söyledi.

Bu komisyonların, 81 ilde, 15 bin 668 hanede gerçekleştirilen Aile Çalıştaylarının raporlarını değerlendireceğini belirten Bakan Göktaş, bu çalıştayların 3 binden fazla katılımcı ile gerçekleştirildiğini ekledi.

Özellikle "Aile ve Gençlik Bankası" konusuna değinen Göktaş, projenin gençler çevresinde büyük bir beklenti oluşturduğunu, amaçlarının deprem bölgesindeki gençlere destek olmak olduğunu belirtti.

Bakan, "Bütün kriterleri oluşturduk, bütün altyapı hazır. 18-27 yaş, gelir kriteri ve belli suçlara bulaşmamış olmak gibi kriterlere uyan herkes, bu projeden faydalanabilecek." dedi.

Bakan Göktaş, yıl sonuna kadar projenin hayata geçirilmesi beklediklerini belirtirken, "Meclis'e önümüzdeki günlerde gelecek. Biz tüm çalışmalarımızı tamamladık." ifadelerini kullandı.

AGC ODAK’ta toplandı! AGC ODAK’ta toplandı!

AFYON ZAFER 

Editör: Afyon ZAFERİM