Açıklamayı yapan Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, bu ödemelerin yılın son Aile Destek Programı yardımları olduğunu belirtti. Bu yardım, her ay düzenli olarak hesaplara yatırılırken, Aralık ayı ödemesinin son olacağını ifade etti. Vatandaşlar, başvurularını E-Devlet ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yapabiliyorlar. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ödeme tarihleri hakkında detaylı bilgiler yer alıyor.

Bakanlık, Aile Destek Programı'nın Aralık ayı için belirlenen ödeme tarihlerini kamuoyuyla paylaştı. Bakan Göktaş tarafından verilen bilgiye göre, ihtiyaç sahibi ailelere sunulan bu destek kapsamında toplam 4,1 milyar TL'lik bir ödeme yapılacak. Aralık ayı ödemelerinin 15'ine kadar tamamlanması hedefleniyor.

Afyon’a yeni hakim! Afyon’a yeni hakim!

Vatandaşlar için ödeme sorgulama işlemleri e-Devlet platformu üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Hesaplarına para yatıp yatmadığını kontrol etmek isteyenler bu online hizmetten yararlanabiliyorlar.

Öte yandan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Aile Destek Programı başvuru şartları da netleştirildi. Türk vatandaşı olmayanlar, Mavi Kart sahipleri, yurt dışında ikamet edenler ve 18 yaşın altındakiler başvuru yapamıyor. Aynı zamanda kamu görevlisi bulunan haneler, cezaevinde ya da askerlik görevinde bulunanlar da bu destekten yararlanamıyor. Bu şartlara uymayan ve başvuru şartlarını karşılayan vatandaşlar, program kapsamında değerlendirilmeye alınıyorlar.CEMİLE KAYTAN

Editör: Cemile Kaytan