Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında, 18 Eylül’de Kocatepe Parkında Atatürk Anıtına sunulacak çelenk ile başlayacak program, İl Komitesinin Afyonkarahisar Valiliğini ve Afyonkarahisar Belediyesini ziyaret etmesiyle devam edecek.

Afyonkarahisar Ahilik Haftası kutlamaları içerisinde Ahi Evran’ın öğretilerini hatırlamak ve gelecek nesillere aktarmak için düzenlenen etkinlikler 19 Eylül saat 15:00’da Sultandağı İlçesinde kaymakam ve belediye başkanına ziyaret ile devam edecek. Ardından Mehter Marşı ile ahilik programı başlayacak. Protokol konuşmasıyla devam edecek program, plaket takdimi, halk oyunları gösterisi ve pilav ikramı ile sona erecek. 

PAZAR YERİ AÇILIŞI YAPILACAK

Program 20 Eylül saat 09:00’da Yaş Sebze ve Meyve Pazar yerinin açılışının ardından pazar esnafı ziyareti ile devam edecek. Afyonkarahisar Kent Meydanında gerçekleşecek program, mehter marşı ile başlayacak ve protokol konuşmaları ile devam ederek, plaket takdimi ve konserlerin ardından sona erecek.

Program, 21 Eylül Dinar’da saat 18:00’de mehter takımı ile başlayacak. Yemek ikramı, halk gösterileri ve sanatçı Hüseyin Kağıt konserinin ardından etkinlik sona erecek. 22 Eylül’de Merkez İmaret Caminde mevlüt okunmasıyla devam edecek olacak program pilav ihramı ve lokma dağıtımı ile sona erecek. AFYON ZAFER 

AGC ODAK’ta toplandı! AGC ODAK’ta toplandı!

Editör: Afyon ZAFERİM