Afyonlu güreşçiler Türkiye ve Avrupa Şampiyonasına gidiyor

Afyonkarahisar'ın Taşoluk Belediyesi Kulübü ve Yeşilay Spor Kulübünün genç sporcuları, büyük bir başarıya imza atarak U-15 kategorisinde düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'na katılma hakkı elde etti. Bu heyecan verici gelişmeyle birlikte, sporcularımız Niğde ve Sivas'ta gerçekleştirilecek olan şampiyonada mücadele edecekler.

Ayrıca, sporda başarılarıyla adından söz ettiren Taşoluk Beldesi'nden iki genç yetenek, Avrupa Şampiyonası için Tiran'da Türkiye’yi ve Afyonkarahisar’ı temsil etme şansı yakaladı. Fatma Yılmaz ve Yağmur Karabacak, ülkemizi Avrupa Şampiyonası'nda temsil edecek ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edecekler.

Afyonkarahisar Yeşilay Spor Kulübünden de Okul Sporları Türkiye Şampiyonasına 17 güreşçi katılarak, Afyonkarahisar’ı temsil edecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu yaptığı konuşmasında: “Bu önemli turnuvalara katılacak olan sporcularımıza ve onları yetiştiren antrenörleri Yakup Yağcı, Hakan Erdoğan ve Neslihan Erdoğan’a başarılar dileriz. Taşoluk Beldesi'nin Sultanları ve Yeşilay Spor Kulübünün güreşçileri bölge sporunda gurur kaynağı oldular. Bu başarıların, sporun önemini vurgulayarak gençlerimizi sporla buluşturmaya ve desteklemeye devam eden Taşoluk Beldesi'nin ve Yeşilay Spor Kulübünün spora verdiği önemi göstermesi açısından da büyük bir anlam taşıdığını belirtmek isteriz. Sporcularımızın Allah yar ve yardımcısı olsun.” ifadelerini kullandı.