Genç Bayan B Grubunda Sultan Sarıgül kata kategorisinde birinci, Belinay Talyan ise kumite kategorisinde üçüncü olarak madalya kazandı.

Genç Bayan A Grubunda ise Melek Gültekin kata kategorisinde üçüncülük, Beren Karakoç 48 kg kumitede birincilik, İkra Nur Yıldız 53 kg kumitede ikincilik ve Rasime Merve Gönül ise 59 kg kumitede ikincilik elde ederek madalya kazandı.

Dereceye giren sporcular, 7-10 Mart tarihlerinde Samsun'da yapılacak olan Okul Sporları Gençler Türkiye Şampiyonası'nda Afyonkarahisar’ı temsil etmeye hak kazandı.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da sporcuları tebrik ederek yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Isparta'da düzenlenen Okul Sporları Gençler Karate Grup Müsabakalarında ilimizi temsil eden sporcularımız büyük bir başarı elde ederek madalya yağdırdılar. Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyor, Türkiye Şampiyonası'nda da ilimizi en iyi şekilde temsil etmelerini diliyorum. Bu başarı Afyonkarahisar karate sporunun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Sporcularımıza her zaman destek olmaya devam edeceğiz."

Başarılı Sporcular:

Genç Bayan B Grubu

•             Birincilik: Sultan Sarıgül (Genç B Grubu Bayan Kata, Cumhuriyet A.L.)

•             Üçüncülük: Belinay Talyan (Genç B Grubu 53.kg. Kumite, Akal A.L.)

Yetenekler keşfediliyor! Yetenekler keşfediliyor!

Genç Bayan A Grubu

•             Üçüncülük: Melek Gültekin (Genç A Grubu Bayan Kata, Atatürk A.L.)

•             Birincilik: Beren Karakoç (Genç A Grubu Bayan 48.kg. Kumite, Akal A.L.)

•             İkincilik: İkra Nur Yıldız (Genç A Grubu Bayan 53.kg. Kumite, Anafartalar A.L.)

•             İkincilik: Rasime Merve Gönül (Genç A Grubu Bayan 59.kg. Kumite, Recep Tayyip Erdoğan A.L.)

Kaynak: BÜLTEN